Адміністрація Держспецзв'язку наказом № 791 від 27.12.2024 затвердив Критерії з визначення підприємств, установ та організацій, які мають важливе значення для національної економіки у сферах організації спеціального зв'язку, захисту інформації, кіберзахисту, захисту критичної інфраструктури в особливий період. Відповідний наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
Як інформує "Юрліга", так, визначення підприємств, установ та організацій (далі - підприємство), які мають важливе значення для національної економіки у сферах організації спеціального зв'язку, захисту інформації, кіберзахисту, захисту критичної інфраструктури в особливий період, здійснюється за такими критеріями:
1) наявність у підприємства ліцензії на провадження господарської діяльності з надання послуг у галузі криптографічного захисту інформації (крім послуг електронного цифрового підпису) та технічного захисту інформації за переліком, що визначається Кабміном;
2) підприємство є виконавцем робіт, пов'язаних з технічним або криптографічним захистом інформації, що становить державну таємницю, службової інформації, інформації єдиних і державних реєстрів, створення та забезпечення функціонування яких визначено законом, або на об'єктах інформаційної діяльності (інформаційно-комунікаційних системах) органів державної влади, суб'єктів, які входять до складу сектору безпеки і оборони, що підтверджується державним контрактом (договором) за попередній або поточний рік;
3) підприємство є розробником та здійснює експлуатаційну підтримку засобів криптографічного захисту інформації в інтересах органів державної влади, суб'єктів, які входять до складу сектору безпеки і оборони, що підтверджується чинним державним контрактом (договором) за попередній або поточний рік;
4) підприємство є виконавцем науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт на замовлення Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, що підтверджується державним контрактом (договором) за попередній або поточний рік;
5) підприємство має у своєму складі команди реагування на комп'ютерні надзвичайні події, підрозділи (групи, команди, служби) захисту інформації за умови провадження діяльності та/або надання послуг, пов'язаних з кіберзахистом об'єктів критичної інфраструктури, в секторі критичної інфраструктури або надання послуг об'єктам критичної інфраструктури трьох і більше регіонів, що підтверджується державним контрактом (договором) за попередній або поточний рік;
6) підприємство на правах власності, оренди або на інших законних підставах здійснює управління об'єктами критичної інфраструктури I та II категорій критичності;
7) підприємство виконує розпорядження Національного центру оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій щодо забезпечення сталості електронних комунікаційних мереж в умовах воєнного стану;
8) підприємство забезпечує інформаційну протидію агресору засобами системи спеціального телерадіомовлення у не менше як 10 областях.
Підставою для прийняття рішення про визначення підприємства таким, що має важливе значення для національної економіки у сферах організації спеціального зв'язку, захисту інформації, кіберзахисту, захисту критичної інфраструктури в особливий період, є відповідність двом або більше визначеним критеріям.
Як інформують "Новини_Лів", у січні 2025 року в Україні триває воєнний стан та загальна мобілізація. У цей період військовозобов'язані чоловіки повинні носити з собою не лише документи, що засвідчують їх особу, але й військово-облікові документи. Вони можуть бути як у паперовому, так і електронному вигляді. А головне — містити актуальні дані про особу.
За яких умов військовозобов'язаних чоловіків можуть затримати на вулиці у січні 2025 року, пояснили представники Львівського обласного ТЦК та СП на офіційній сторінці у Facebook.
Так, у ТЦК наголосили, що зобов'язання носити із собою військово-облікові документи мають саме військовозобов'язані чоловіки віком від 25 до 60 років.
Якщо під час перевірки в особи відсутні відповідні документи або ж дані не були актуалізовані, то працівники Нацполіції мають право затримати військовозобов'язаного й доставити до ТЦК.
Вже у самому територіальному центрі чоловіку можуть виписати штраф, вручити повістку або призначити дату для уточнення військово-облікових даних.
Крім того, у Львівському ОТЦК нагадали, військовозобов'язаним, які досі не оновили військово-облікові дані, загрожує штраф до 25,5 тис. грн, який у разі отримання необхідно буде сплатити протягом 15 днів.
Після сплати штрафу однаково необхідно буде пройти процедуру оновлення військово-облікових даних. А за відсутності оплати або даних про оскарження постанови матеріали справи передаються виконавчій службі для примусового виконання.