До Повітряних сил ЗСУ надійшло розпорядження про переведення великої кількості військових до Сухопутних військ для поповнення бойових бригад.
Про це сьогодні повідомили народні депутати Мар'яна Безугла та Олексій Гончаренко, волонтер Сергій Стерненко та деякі ЗМІ. Крім того, у соцмережах з'явилися звернення військових.
Що про переведення з Повітряних сил до піхоти повідомляють нардепи, військові та ЗМІ
«З Повітряних сил, згідно з розпорядженнями головнокомандувача ЗСУ Сирського, інтенсивно переправляють людей у піхоту: техніків, механіків, інших спеціалістів. Скорочують мобільні вогневі групи та оголюють цілі регіони», – написала сьогодні вранці Безугла.
Нардеп Гончаренко сьогодні повідомив, що до нього зранку звертаються військові з Повітряних сил, які розповідають, що у частині «прийшли телеграми з вимогами переводити людей у піхоту».
«Мені пишуть все більше військовослужбовців, які розповідають, що до піхоти забирають не лише техніків та механіків літаків, а й тих, хто виявляє повітряні цілі чи вчить їх виявляти», – розповів він. Також, за його інформацією, скорочують мобільні вогневі групи – людей також переводять у піхоту.
Волонтер та активіст Сергій Стерненко також написав, що у Повітряних силах «складається критична ситуація з переведеннями в піхоту».
«Те саме стосується і вузькопрофільних фахівців ППО, наприклад, операторів РЛС, навчання яких займає дуже тривалий час. За словами моїх джерел, у ПС десятки бойових літаків доведеться виводити за штат як небоєготові, бо просто не буде кому обслуговувати. Через примусове переведення фахівців ППО, виявлення ракет і дронів погіршиться у рази», – написав він.
«Українська правда» та «Мілітарний» пишуть, що переведення особового складу санкціоновано розпорядженням головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського.
За даними джерел УП, останнє розпорядження Сирського з переведення особового складу надійшло до військових частин Повітряних сил 11 січня: згідно з наказом, у Сухопутні війська мають перевести понад 5 тисяч військових.
«Мілітарний» стверджує, що, крім авіаційних підрозділів, скорочення особового складу також торкнулося зенітних та радіотехнічних підрозділів. Зокрема йдеться про обслуговування зенітних ракетних комплексів.
Як Генштаб відреагував на повідомлення про переведення з ПС до піхоти
У Генеральному штабі заявили, що «окремі категорії» особового складу Повітряних Сил, як і інших видів та родів ЗСУ, після підготовки у навчальних центрах справді посилюють Сухопутні, Десантно-штурмові та інші війська.
Водночас у Генштабі зазначили, що гостродефіцитних спеціалістів інженерно-авіаційної служби Повітряних сил, які обслуговують літаки, до піхотних підрозділів переводити не планували і не планують, а навпаки – нарощують штатну кількість технічного та льотного персоналу.
«Ситуація на фронті непроста, на багатьох ділянках бракує піхотинців. Рішення про посилення сухопутних бригад на передовій за рахунок військовослужбовців із підрозділів інших родів та видів ЗСУ є вимушеним кроком військового керівництва для зміцнення нашої оборони», – йдеться у заяві.