Масові звільнення і втрата фінансування: в "мінусову" погоду українці втратять життєвоважливу підтримку

Близько 60 тисяч українців втратять фінансову та гуманітарну допомогу просто посеред лютневих морозів. Норвезька рада у справах біженців (NRC) майже два десятиліття займається наданням допомоги країнам, які опинилися у складних ситуаціях. Одним із ключових донорів організації були США, проте адміністрація Дональда Трампа несподівано припинила фінансування USAID.

"За всю нашу 79-річну історію ми ще не стикалися з настільки раптовим припиненням фінансування з боку будь-якої держави-донора чи міжурядової організації", – зазначили в NRC.

Ця гуманітарна допомога є життєво необхідною для приблизно 10 мільйонів людей по всьому світу, які постраждали від кризових ситуацій. Через скорочення фінансування організація змушена призупиняти свої програми підтримки.

Вплив на Україну та інші країни

В Україні через фінансову кризу NRC змушена зупинити надання термінової допомоги 57 тисячам мешканців прифронтових громад, що особливо критично в умовах зимового періоду, коли температури опускаються нижче нуля.

Як підкреслили представники NRC, жителі цих регіонів залежать від допомоги, оскільки не мають змоги самостійно забезпечити себе теплом і продуктами харчування.

Втім, проблема стосується не лише України.

Скорочення програм NRC негативно вплине на життя вразливих спільнот у різних куточках світу. Наприклад, у Буркіна-Фасо, де NRC є єдиною організацією, що забезпечує чистою водою 300 тисяч мешканців ізольованого міста Джібо, ситуація може стати катастрофічною. Також у Судані, охопленому конфліктом, організація підтримує близько 500 пекарень у регіоні Дарфур, які щодня випікають субсидований хліб для сотень тисяч людей, що страждають від голоду.

Крім того, через фінансові труднощі NRC змушена скорочувати персонал і звільняти гуманітарних працівників по всьому світу, що ще більше ускладнює ситуацію.