У Тернополі під вікнами школи облаштовують будівельний майданчик для зведення багатоповерхівки (фото, відео)

Тернополяни проти забудови біля школи. Прямо під вікнами 9-ої школи, що на вулиці Громницького, обгородили територію, перекрили вхід через школу, поставили труби-колектори. Там облаштовують будівельний майданчик для зведення багатоповерхівки.

— Інакше, як свинством, це не назвеш, — обурюється тернополянка Ніна Міляновська. — Цікаво, яким чином розробляли проект інсоляції прилеглої території (притік сонця, - прим. ред.). Невже у місті немає більше ділянок, де б можна було будувати, окрім як перед вікнами школи? Більше того, урокам заважає навіть простий ремонт, вам це підтвердить будь-який вчитель. А як діти вчитимуться, коли йтиме будівництво?

Люди зауважують, що порушуються усі можливі держбуднорми. Адже після закінчення будівництва перед вікнами класів майорітиме високоповерхівка. Та й вже в процесі самого будівництва замість інструкцій вчителя школярі слухатимуть постійний шум і гуркіт майстрів.

Директор дев’ятої школи Григорій Рибак уже відправив інформаційний запит до підприємства, яке готується до будівництва. Ним є КП “Тернопільбудінвестзамовник” Тернопільської міськради.

— Поки що учням нічого не заважає, — каже 20 хвилин пан Рибак. — Далі не знаю, як буде. Ця ділянка не є територією школи. Це земля міськради. Та нас цікавить, чи дотримали тут вимоги будівельних норм.

У свою чергу мешканці мікрорайону “Дружба” Тернополя та батьки учнів школи №9 відправили запит депутату Олегу Вітвіцькому. Та на сесії міськради 21 вересня його “зарубали”. За нього проголосували лише десять депутатів.

Сам мер міста не так давно садив на території біля школи дерева. І так швидко після цього віддав її під забудову.

— Що я можу коментувати, — каже міський голова Сергій Надал. — Є земельна ділянка, надана комунальному підприємству. Усе — відповідно до діючого законодавства. Закон передбачає процедуру: спочатку дають заяву про початок будівництва, є діючі будівельні норми, згідно з якими цю забудову мають проводити. Якщо таку декларацію прийняли і орган Держархбудконтролю погодив її, далі мають вести забудову із дотриманням діючих норм — відстані від об’єктів, межі, де має бути загорожа, тощо. Якщо там є якісь порушення, то для того є органи Держархбудконтролю. Вони зобов’язані на таке реагувати. Якщо порушення дійсно будуть встановлені, будівництво на Громницького припинять.

До речі, депутат Олег Вітвіцький подавав звернення не лише міському голові, а й в інспекцію Держархібудконтролю. В інспекції Держархбудконтролю повідомили, що підприємство на даний час має дозвіл на початок виконання підготовчих робіт. Тобто там спокійно можуть займатись спорудженням будівельного майданчика, огородженням, вирізкою дерев, підведенням комунікацій.

— Після цього потрібен ще дозвіл на саме будівництво, — пояснює заступник директора інспекції Держархбудконтролю Володимир Дидина. — Якщо будуть запити щодо недотримання норм, ми розглядатимемо їх і проводитимемо перевірку. Та я думаю, що фірма і проектанти повинні були врахувати усі норми. Бо ж у разі виявлення їх порушень після початку підготовчих робіт передбачені суттєві штрафи. За проект без урахування будівничих умов проектанта штрафують на 100 тисяч гривень. За початок будівництва такого об’єкта третьої категорії без дозволу фірму штрафують на таку ж суму. Якщо це об’єкт четвертої категорії — на півмільйона гривень.