Треба готуватися до радикально нового курсу долара: українцям сказали, що станеться з валютою найближчими днями

В українських обмінниках прогнозується відчутна зміна курсу долара. Очікується, що наступного тижня (24-30 березня) вартість валюти в них перебуватиме в межах 41,4-42 грн. Увечері ж 22 березня обмінні пункти купували долар за середнім курсом 41,19 грн, а продавали по 41,6 грн. Таким чином, не виключається зростання курсу як у купівлі, так і у продажу.

Такі ж процеси очікуються в банках. Як розповів "OBOZ.UA" начальник департаменту казначейства Глобус Банку Тарас Лєсовий, там курс перебуватиме в тих же межах, що й у обмінниках – 41,4-42 грн.

Увечері ж 22 березня вони купували долар у середньому по 41,25 грн. А продавали по 41,85 грн.

Курс долара в українських банках

"На цей момент немає сигналів для кардинальних змін на валютному ринку: долар утримуватиме позиції, зафіксовані ще на початку березня, без натяку на різкі стрибки. Іншими словами, на нас чекає ще один тиждень стабільності", - йдеться в повідомленні.

При цьому Лєсовий наголосив: загалом валютний ринок демонструє стабільність. Досягти цього, за його словами, вдалося за рахунок:

чіткої політики Національного банку України;

загальних тенденцій світових ринках;

активного продажу валюти аграріями напередодні посівної.

"Також свою роль відіграють березневі монетарні заходи. Підвищення облікової ставки до 15,5% посилює позиції гривні та стримує споживчі ціни", – резюмував банкір.