Оновлення щодо бронювання військовозобов'язаних під час воєнного часу відкриває нові перспективи для підприємств та працівників. Зміни в законодавстві окреслюють ключові моменти, які впливають на функціонування стратегічно важливих галузей, забезпечуючи їхню стабільність у непростих умовах.
Зміни у бронюванні працівників у 2025 році
Як інформує "НВ", постановою Кабінету Міністрів України № 360 від 28.03.2025 вносяться зміни щодо бронювання військовозобов'язаних на період мобілізації та на воєнний час. Про це інформує Юридична Сотня.
Відтепер бронюванню підлягають також працівники державного підприємства Міністерства оборони України Агенція оборонних закупівель та державного підприємства Міністерства оборони України Державний оператор тилу, уповноважених Міноборони на виконання функцій служби державного замовника у сфері оборони, з метою здійснення оборонних закупівель та укладення державних контрактів (договорів) на закупівлю товарів, робіт і послуг. Крім цього, такі підприємства можуть бути визначені критично важливими.
Кількість заброньованих військовозобов'язаних працівників підприємств, що здійснюють виробництво, транспортування теплової енергії, централізованого постачання гарячої води, централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, управління побутовими відходами повинна становити не більше 75 відсотків кількості військовозобов'язаних працівників (раніше гранична кількість обмежувалась 50-ма відсотками).
Бронювання або анулювання відстрочки військовозобов'язаних засобами Порталу Дія також здійснюється для працівників:
протезистів-ортезистів техніків-протезистів-ортезистів інженерів-технологів-протезистів інженерів-протезистів механіків протезно-ортопедичних виробів членів наглядових рад суб'єктів господарювання
Критично важливими можуть визначатись підприємства, установи, організації:
у статутному капіталі яких більше 50% акцій (часток) належать державі або перебувають в комунальній власності розмір мінімальної заробітної плати по країні, помноженої на коефіцієнт 2,5, що підтверджується відповідною довідкою.
Відстрочки, які оформлені за оновленим порядком 76 після 1 грудня, діють на строк, який залежить від того, який статус у підприємства:
до 12 місяців — працівників підприємств, установ, організацій, які визнані критично важливими для економіки чи життєдіяльності в особливий період, працівники операторів протимінної діяльності;
на строк дії договору чи контракту — працівників підприємств, критично важливих для забезпечення ЗСУ, спецустанов ООН, міжнародних судових органів, міжнародних та неурядових організацій та установ, членом яких є Україна відповідно до міжнародних договорів;
на строк проведення мобілізації - працівників та службовців органів держвлади, держорганів, органів місцевого самоврядування, правоохоронних органів