Вчителі у школах за один урок у середньому отримують 120 гривень. Тоді як репетитори беруть за свої послуги від 200. Проте навантаження у шкільних викладачів набагато більше.
На цьому зауважила вчителька історії Марія Воротило в інтервʼю Бриславу Березі. Вона поділилась, що крім проведення щоденних уроків, педагог має підготувати матеріал до кожного з них, робити його цікавим для подачі учням, читати підручники, перевіряти домашні, самостійні та контрольні роботи.
За її словами, додаткове навантаження створює документація, яку вчителі змушені заповнювати. Та й на цьому не закінчується робота, адже більшість педагогів після школи мають займатися репетиторством, щоб хоч якось підвищити свій заробіток.
"Вчитель працює в школі, ціна уроку зараз – 120 грн. Це вчитель, який готує матеріал, який повинен читати підручники, який повинен робити матеріал цікавим. І заходить у клас, де натовп із 30 дітей, які ще до цього кілька років працювали онлайн, вони не дуже сильно вміють комунікувати офлайн. Проводить ці нещасні 45 хвилин, перевіряє домашку, дає контрольні, перевіряє контрольні, заносить всю інформацію в базу. І так по колу. Потім заповнює цілу купу документації, яку він змушений заповнити, тому що так сказала держава. Потім о 5-ій вечора він повзе додому", – ділиться Воротило.
В той же час репетитори працюють або з однією дитиною, або з невеликими групами. Порівнюючи рівень навантаження репетиторів та вчителів, останні, на думку педагогині, часто задаються питанням, чи вони не дурні так працювати. За її словами, найголовніша причина, чому люди йдуть працювати в школу, – це любов до дітей.
"Насправді основна мотивація людей, які йдуть вчити, – це те, що ми любимо дітей. І нам цікаво дуже дати той матеріал, який нам подобається, який ми знаємо, яким ми захоплюємося. Дати їм свої погляди, аргументовано з ними сперечатися, розкривати їм трошки цього світу. Але мати цілу кучу бюрократичної біганини, дуже низеньку зарплату, і потім ти приходиш додому і ще змушений працювати, аби заробити собі на їжу", – ділиться педагогиня.
Сама ж вчителька каже, що коли навчалася в університеті і працювала не на повну ставку у школі, її влаштовував такий дохід. До того ж вона жила з батьками, які їй допомагали. Тоді як зараз працюючи на ставку, особливо у великих містах, прожити на зарплату педагога неможливо.