"ТЦК зайде до 100 місць і закладів, аби знайти там потрібних чоловіків": накриють раптові перевірки, повістки і мобілізація

Скоро в Україні почнуться масштабні перевірки закладів, де навчаються студенти: буде перевірено установи, що спеціалізуються на вищій та фаховій передвищій освіті.

Як повідомляє "Інформатор", перевірятимуть 100 закладів освіти. Зокрема профтехи, коледжі та інші виші на предмет недостовірних даних про здобувачів освіти. Причиною стали популярні схеми, коли чоловіки, які підлягають призову, вступають на навчання, щоб отримати відстрочку від мобілізації.

Про те, що в Україні перевірять сотню закладів освіти, повідомляє Державна служба якості освіти. Зазначається, що під перевірку потраплять як організація вступної кампанії, так і організація навчального процесу. Такі кроки зроблять, щоб усунути порушення законодавства, що діє на період воєнного стану.

Причиною перевірок стали численні порушення, які виявили у попередні роки. Йдеться про внесення неточних даних про здобувачів освіти до Єдиної державної електронної бази з питань освіти. Були випадки, коли такі дані вносились із запізненням, або інформації про чоловіків призовного віку, що здобувають освіту, не було.

Перевірятимуть також здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти, а також роботу аспірантів.

Схеми зі вступом для відстрочки від мобілізації

Про зміни у відстрочці від мобілізації для студентів профтехів, віком від 25 років, повідомив заступник міністра освіти і науки Михайло Винницький. За його словами, наразі в Україні поширена схема, за якою чоловіки 35-40 років до створення військових реєстрів втрачають дипломи про першу освіту і без НМТ вступають на навчання до профтехів. При цьому вони автоматично отримують відстрочку від мобілізації.

Посадовець додав, що законопроєкт стосується саме дорослих чоловіків, що використовують навчання у профтехах для того, щоб "відкосити" від служби у війську. Для студентів, віком до 25 років, нічого не зміниться. Винницький також додав, що постанова КМУ, яку активно обговорюють у суспільстві, є лише пропозицією Міносвіти. Зміни для студентів профтехів планують закріпити окремим законопроєктом №13193, після його ухвалення парламентом.