Тернополяни масово потребують допомоги психіатра

Як мінімум кожен третій житель України потребує допомоги психіатра.

За даними Міністерства охорони здоров’я, за останні 5 років вперше виявлених випадків психічних розладів поменшало – на 4%, однак це не свідчить, що таких людей поменшало, просто вони не звертаються до лікарів.

«Якщо брати загалом - фізичне, психічне, соціальне благополуччя - то кожна третя людина в Україні потребує психіатричної допомоги. Тільки 25% людей з тяжкими психічними розладами звертаються до лікарів-психіатрів, а інші 75% - де? Мабуть вони звертаються і в соматичні мережі, і до неврологів, і до терапевтів. Деякі взагалі не звертаються до лікарів, а вирішують свої проблеми іншим шляхом», - цитує УНІАН директора Українського науково-дослідного інституту соціальної і судової психіатрії та наркології МОЗ України Ірину Пінчук.

Фахівець підкреслила, що значною проблемою є депресії у підлітків, основним симптомом якою є дратівливість, яку несправедливо пояснюють так званим «перехідним віком».

«Але батьки не звертаються по допомогу до фахівця, вважаючи, що цей тяжкий період пройде. Однак, якщо говорити про суїциди, то вони у підлітків – на першому місці», - зазначила Пінчук.

Вона додала, що раніше вважали, що психічний розлад – це наявність якихось клінічних симптомів психічного розладу.

«На сьогодні ситуація інакша. Всесвітня організація охорони здоров’я надає поняттю «психічне здоров’я» не тільки наявність самого захворювання. Це рівень функціонування людини, рівень її інтеграції у суспільство і якість життя людини», – пояснила Ірина Пінчук.