Тернополяни через калюжі не можуть потрапити до власних квартир

На жахливі ями у дворі і величезні калюжі, через які в дощ ні проїхати, ні пройти, скаржаться мешканці будинку у Центрі.

У жеку стверджують, що роблять лише поточний ремонт, решта – справа міськради. А чиновники розводять руками, бо вділили 2 млн. грн. при потребі аж 35. 

- Стан доріг у нашому дворі, як у Середньовіччя, - поскаржився до редакції мешканець будинку, що на вул. Білецька, 2 пан Юрій. – Хоча це самий Центр. А ями у дворі такі, що ні проїхати, ні пройти. Чиновники чемпіонати проводять, центральні вулиці трохи підлатали, а подвір’я за кілька метрів – як після війни…

По коліна води

Після дощу до під’їзду навіть підійти неможливо, нарікають мешканці. Заливає так, що дорослим по коліна води – хіба лише перескакувати, аби дістатись туди. З дітьми вийти на двір також нереально. Можна лише переносити через калюжі на руках.

- Я звертався до ПП «КомЕнерго-Тернопіль» - це колишній жек, який обслуговує наш будинок, аби навели лад, - пригадує пан Юрій. – Вони приїхали, засипали ямища якоюсь крихтою, через тиждень-два від якої і сліду не залишилось. Бо все роздуло вітром і змило дощем.  

Дзвонили мешканці будинку у пошуках допомоги і до міськради. Повідомляли про свої проблеми і до Інформаційно-аналітичного відділу міськради. Працівники на тому кінці дроту приймали інформацію, запевняли, що обов’язково передадуть причетним дло ремонту структурам. Але йшов час, а ями у дворі лише глибшали.

- Куди ми тільки не звертались – нікому діла немає ні до нас, ні до наших проблем, - нарікають мешканці будинку, що на вул. Білецька, 2. – А ми і далі «перепливаємо» та перескакуємо, намагаючись потрапити до під’їзду.

Журналісти 20 хвилин побували на Білецькій, аби переконатись, чи справді ситуація настільки критична. Перед дев’ятиповерхівкою – сухо. Щоправда, дорогою суцільні вибоїни і неглибокі ями назвати важко.

- Це зараз сухо, бо нема дощів, - каже літня жінка, яка в домашньому взутті вийшла з під’їзду, - а як ллє дощ, вже через годину зайти до під’їзду неможливо. Може, тут ухил дороги якийсь, чи інша причина. Бо ями не надто глибокі. Але, повірте, в дощову погоду перед під’їздом – ціле море. І ні обійти його, ні перескочити.   

Хочуть Європи - вибачайте

У жеку запевняють – про проблему знають і намагались її вирішити. Однак, зробили лише поточний ремонт. Капітально ремонтувати прибудинкову територію – справа міськради.

- Ми подавали цьогоріч даний будинок на капітальний ремонт дворів, – запевнив головний інженер приватного підприємства «КомЕнерго-Тернопіль» Олег Досин. -  Чому не відремонтували – питання не до нас. Влітку ями у дворі ми засипали відсівом, адже маємо проводити лише поточний ремонт. Зробили все, що у наших силах. Люди хочуть Європи, але вибачайте. Прибудинкову територію навколо зазначеної будівлі знову подаватимемо на капітальний ремонт на 2014 рік. 

Коментар

Ганна МУЦА, начальник відділу з експлуатації та ремонту житлового фонду управління ЖКГ міськради:

- На сьогоднішній день на капітальний ремонт з міськбюджету виділили 2 млн. грн., а потрібно щонайменше 35, аби відремонтувати всі двори. Ми складаємо списки, а депутатські комісії визначають, які прибудинкові території потребують ремонту найнагальніше. Враховуємо також кількість мешканців, стан прибудинкових територій, проїзні, тупикові двори. Щодо Білецької, 2, то тут є лише один під’їзд на 55 квартир. І він навряд чи буде першочергово відремонтований, адже у черзі чимало будинків на 250-300 квартир.  

Жек може зробити поточний ремонт в межах коштів, зібраних з оплати квартплатні. Мешканці можуть поцікавитись у жеку, скільки зробили, чого і на яку суму. Наразі

розробляється програма щодо капітального ремонту прибудинкових територій на 2014 рік. Але все знову буде залежати від фінансування.