Багатьох тернополян “сухі” крани вранці 22 жовтня здивували. Хоча працівники водоканалу заздалегідь повідомили про відключення води.
Не всі ж читають газети, цікавляться новинами в Інтернеті та слухають місцеві радіостанції. Тим не менше, майже 70% населення міста сьогодні і завтра – без централізованого водопостачання. Йдеться про тернополян, які отримують питну воду із Івачівського водозабору.
- Прокинувся сьогодні, пішов чистити зуби, - розповідає 20 хвилин тернополянин Дмитро Калита, який живе на вулиці Київській. - А води немає. Я аж розізлився. Хотів телефонувати у водоканал. Поліз в Інтернет шукати їхній телефон, зайшов на сайт. І бачу - таки повідомляли! Просто я “прошльопав”...
На роботу Дмитро пішов навіть не вмившись. Проте в обід з’їздив до джерела у Гаї Гречинські.
- Набрав кілька пляшок. Тепер буде хоч на чому їсти приготувати, - каже Дмитро. - Вода там хороша. І джерело недалеко - відразу за "Аляскою"...
У парку Національного відродження працює громадська вбиральня. Журналіст зайшов туди, аби перевірити санітарний стан туалету за відсутності води. Однак двері в обідню пору там були зачинені.
- Доведеться під берізки йти, - сміючись, каже дядечко, який теж підходить до туалету.
На "Дружбі" тернополянам, які не запаслися водою, - дещо простіше. На цьому масиві є колонки-качалки. Біля однієї з них, на вулиці Миру, зустрічаємо бабцю із п’ятилітровою пляшкою. Допомагаємо їй набрати води.
- Ох і довго тут качати треба, - каже вона. - Краще йти до людей, які живуть там, біля готелю. У них є колонки на подвір’ях. Качати там легше та й вода смачніша.
Згодом до помпи підходить хлопчина з відром. Береться помпати. Щоб потекла вода, мусить зробити півсотні "холостих" спроб.
- Треба потрудитися, щоб води добути, - каже Дмитро Заболотний. - Технічну воду ми набираємо просто з озера. А по таку, щоб їсти готувати, треба йти аж сюди.
До речі, "Тернопільводоканал” уже повідомив, що 30-31 жовтня води не буде вже в інших мікрорайонах - у Центрі та на "Новому Світі".