Найчастіше українці потрапляють у рабство в Росії. А в Україні, у трудовому полоні опиняються молдовани та в’єтнамці.
Таку статистику наводять представники організації «Відродження нації».
– Так, згідно з даними МВС, 3355 злочинів пов’язаних з торгівлею людьми, цього року розкрили, - каже 20 хвилин керівник проекту ТМЖК «Відродження нації» Марина Пасєчник. - Але лише 809 із них врешті потрапили до суду і отримали вирок. Це свідчить про те, що дуже багато людей бояться фігурувати у таких справах і зізнаватися, що потрапили у рабство – трудове чи сексуальне.
За словами співрозмовниці, станом на 13 грудня, 53 українці отримали статус осіб, що постраждали від торгівлі людьми Загалом серед потерпілих українців є 13 осіб, які були у сексуальному рабстві. Але були зафіксовані випадки і трудового рабства, і вилучення органів, і продаж неповнолітньої дитини..
– Багато людей експлуатувалися саме в Україні, - продовжує жінка. - Внутрішня торгівля людьми набирає обертів. Так у Одеській області використовували 30 громадян В’єтнаму для сільськогосподарських робіт. Зараз вони перебувають у центрах соціально-психологічної допомоги. В Тернополі теж є такий центр. Людям там допомагають оформити документи, надають допомогу психологів.
Цікаво, що у Тернополі статус постраждалого від торгівлі людьми мають дві особи. Вони отримали трохи більше 1000 гривень матеріальної допомоги. Також мають право на безкоштовне житло у найближчих три місяці.
– Отримати допомогу може кожен постраждалий від торгівлі людьми, незалежно від терміну давності, - каже вона. - Усе відбувається цілком конфіденційно. За довідками звертайтеся на гарячу лінію за коротким номером 527 .