В умовах швидкого падіння курсу гривні фахівці радять купити товари

Маєте трохи грошей - купуйте щось негайно. Фахівці радять в умовах швидкого падіння курсу гривні купити товари, які ще не подорожчали.

Тернополяни знецінення гривні відчують на собі. Поки що ціни різко підніматися не будуть, прогнозує кандидат економічних наук Богдан Адамик. Якщо ж долар і далі ростиме, то ціни збільшаться не тільки на імпортні товари, але й на вітчизняні. Об'єктивних причин для знецінення гривні немає, наголошує економіст. Одні із головних причин здорожчання іноземної валюти - спекулятивний попит, економічна нестабільність в країні та спад економіки, який триває вже рік., передає tv4. 

Як українцям не "пролетіти" з гривнею?

Українці занадто прив'язані до долара, вважає кандидат економічних наук Богдан Адамик. І хоч зарплату отримуємо в гривнях, на ринку чи в магазині витрачаємо гривні, а заощадження нерідко зберігаємо в іншій валюті - долари чи євро. Це свідчить про недовіру людей до влади і держави, вважає пан Богдан. Українці свої збереження страхують, переводячи їх в іноземну валюту. Враховуючи останні події, коли гривня щодня відносно долара і євро потрохи падає, люди, які зберігали заощадення не в національній валюті, виграють. Найкраще, радить Богдан Адамик,  третину заощаджень зберігати в гривнях, третину в доларах, а третину в євро. Гривневий депозит економіст рекомендує не знімати. Відсотки за договором швидше за все покриють "падіння" гривні. Ще один вихід, аби не "пролетіти" із заощадженнями в національній валюті - витратити їх на товари, які ще не подорожчали.