Українських в’язнів останніх місяців відпустять, якщо мітингувальники звільнять приміщення державних органів влади. Так розпорядилася Верховна Рада. А проконтролювати, щоб ув’язнені таки вийшли на волю, має прокуратура. Чи готові тернопільські мітингувальники залишити приміщення обласної адміністрації?
У приміщенні Тернопільської облдержадміністрації мітингувальники перебувають з 23 січня. Їхні дії трактували як перешкоджання роботі установи. Відповідно, прокуратура звернулася в суд з позовом про звільнення захопленого приміщення. Після тривалого розгляду справи, ввечері 6 лютого феміда задовольнила позов і зобов’язала тих, хто не працює в адміністрації, залишити стіни будівлі. Адже лише тоді вступить в дію закон про амністію, прийнятий Верховною Радою в останні дні січня, передає ІНТБ.
ГЕННАДІЙ МОВЧАН, прокурор Тернопільської області:
«Закон вступає в дію на наступний день після офіційного оприлюднення Генеральним прокурором України повідомлення про виконання ст. 9 цього Закону. А саме це звільнення адмінприміщень, розблокування транспортних комунікацій, розблокування вулиць, площ в м. Києві та ін. містах. Що стосується Тернопільської області, це звільнення адмінбудівель».
Але тернопільські мітингувальники не збираються залишати облдержадміністрацію, незважаючи на рішення суду. Запевняють, що люди сидітимуть біля приймальні голови ОДА В. Хоптяна і далі.
ВОЛОДИМИР СТАЮРА, голова Штабу національного спротиву Тернопільщини:
«Ми кажемо: «Люди! Ми нічого не звільняємо». Ми як були там, так і залишаємося, тому що ми нічого не захоплювали. Ми, депутати Тернопільської обласної ради, знаходимося в себе вдома. Це наша будівля. Ми не залишимо! Ми як проводили зустріч з депутатами Тернопільської обласної ради, так будемо проводити цілодобові і дальше. І незважаючи на будь-які рішення, які були. Тому що немає рішення, які би заборонили депутату зустрічатися зі своїм виборцем».
ВІКТОР МАРТИНЮК, член Штабу національного спротиву Тернопільщини:
«Там є спеціально облаштований куточок для відвідувачів, так як би куток очікування, там є громадяни. Чому вони там знаходяться? Тому що, враховуючи те, що в людей до депутатів є ряд питань, які пов’язані саме з діяльністю і виконанням обов’язків і зобов’язаннями працівників Тернопільської облдержадміністрації, і вони спрямовані більше, можливо, до голови, ніж до рядових працівників, а депутати не можуть дати їм на це відповідь, оскільки не бачать голови ОДА, то люди прийшли самі до голови, щоб його почекати, його зустріти, самим задати йому запитання».
Нагадаємо, Закон про амністію вступив у дію 2 лютого. Відповідно, якщо через 15 діб, тобто до 17 лютого, мітингувальники не звільнять адмінприміщення і вулиці, як вимагає документ, правоохоронці розслідуватимуть провадження щодо підозрюваних так, як цього вимагає Кримінальний кодекс. Про це днями заявив Генпрокурор України Віктор Пшонка.