Журналісти та науковці-екологи сплавлялися Стрипою та Дністром

Напередодні Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища у суботу, 4 червня, відбулася еколого-краєзнавча експедиція-сплав  ріками Стрипа та Дністер. Організували акцію Тернопільська обласна рада, комунальне підприємство «Тернопільський обласний інформаційно-туристичний краєзнавчий центр» та база відпочинку «Над Стрипою». Експедиція тривала дев’ять годин та проходила річками Стрипа та Дністер за маршрутом Скоморохи – Берем’яни – Устечко. Участь у сплаві взяли журналісти, науковці-екологи,  а також професійні туристи.

За словами співорганізатора акції директора обласного інформаційно-туристичного краєзнавчого центру Лариси Римар, мета експедиції-сплаву – привернути увагу громадськості до питань екології та охорони навколишнього середовища, до раціонального і відповідального використання природних ресурсів, а також сприяти популяризації водних сплавів, як форми здорового способу життя та активного виду екотуризму.

«Важливо те, що на наш заклик до участі у сплаві відгукнулися і журналісти і науковці, – сказала Лариса Римар. – Під час сплаву ми мали змогу вкотре переконатися, якою унікальною є природа Тернопільщини, якими безперечними  конкурентними перевагами володіє наш регіон, аби розвивати  тут водний туризму та екотуризм».

«Для експедиції ми обрали незвичний марштрут: частина його пролягали річкою Стрипою, а частина – Дністром, – каже співорганізатор акції, власник бази відпочинку «Над Стрипою» Василь Юрків. –  Кожна з цих річок  має свій унікальний «характер». Якщо сплави більш «спокійним» Дністром стали уже популярними – ми зустрічали  туристів з Одеси, Миколаєва, Києва, то Стрипа ще чекає своїх  водних туристів. На відміну від Дністра пересічна ширина річища  Стрипи у середній течії — 30 м. Від Бучача до гирла вона  пливе глибоким, вузьким яром. Яр Стрипи поступово переходить у крутояр, який утворює цікаві каньйонні ділянки. Під стінами каньйону дикі і незаймані ліси, які  місцями створюють  враження міні-Амазонки».

«Стрипа – дещо норовлива річка. У кількох відтинках сплаву вона була не зовсім гостинною, підготувала нам деякі сюрпризи, але від цього тільки створювалось  відчуття професійного рафтингу  гірськими ріками. Це – варто спробувати!», – ділиться враженнями Лариса Римар.

До участі у еколого-краєзнавчій експедиції приєднався і гість з Києва, керівник одного з підрозділів провідного підприємства України  Олег Кінаш, який багато років сплавляється ріками України на власному унікальному плоту. За словами киянина, він плавав по Десні, Ворсклі, Південному Бузі та інших річках, проте «закохався» саме у Стрипу та Дністер.

– Унікальні ріки, мальовнича природа та привітні люди знову і знову тягнуть мене на Тернопілля, – зауважив пан Олег. – А такі промо-акції, де задіяні науковці та журналісти, є позитивною тенденцією для «розкрути» водних сплавів саме на Тернопільщині.

В найближчих планах ІНФОТУРЦЕНТРу, за словами його керівника Лариси Римар, проведення всеукраїнського прес-туру для популяризації водних сплавів за маршрутом Стрипа-Дністер та організація екологічних акцій з очистки Стрипи від великої кількості побутових відходів, зокрема, пластикових пляшок, що зустрічалися на шляху сплаву».

«Популяризація водних сплавів Стрипа-Дністер за маршрутом Скоморохи – Устечко є одним з ключових пріоритетів нашої роботи, адже в наступному році наше комунальне підприємство  відкриє центр водного туризму та відпочинково-діловий центр в селі Устечко Заліщицького району. В планах  – облаштування кількох зупинок на шляху сплаву, покращення інформаційного забезпечення туристів, що сплавляються».

Комунальне підприємство «Тернопільський обласний інформаційно-туристичний краєзнавчий центр» висловлює глибоку подяку голові Тернопільської обласної  ради Олексію Кайді та  власнику бази відпочинку «Над Стрипою» Василю Юрківу за сприяння в організації акції.