Як ми повідомляли, в травні на вул. Юності в Тернополі стався нещасний випадок - під час обрізання дерев розбився працівник (http://www.0352.com.ua/news/55701). Людина пішла з життя. Сиротами залишилися 2 дітей.Сьогодні причини смерті аналізує "20 хвилин" у статті "У Тернополі робітник загинув через “букет” порушень".
Смерть верстатника широкого профілю КП “Тернопільтеплокомуненерго” визнали як випадок, пов'язаний з виробництвом, - результат розслідування комісії управління Держгірпромнагляду в області. Усі матеріали передані в обласну прокуратуру.
42-річного Василя із Великих Гаїв Тернопільського району поховали 25 травня. Чоловік помер 23 травня на робочому місці, коли обрізав дерева на вул. Юності, 7.
Раніше у КП “Тернопільтеплокомуненерго” озвучували версію, що смерть чоловіка була природною. Він з метою обрізання дерев виліз на будівельну люльку, взяв у руки бензопилу, щоб привести її в роботу. Раптово його самопочуття погіршилося, він помер і випав з люльки. Саме таке повідомлення з підприємства отримало управління Держгірпромнагляду. Зрештою версія про природну смерть таки не підтвердилася, зауважує керівник прес-служби управління Держгірпромнагляду в області Володимир Клименко.
- Комісія зі спеціального розслідування з'ясувала, що під час обрізання дерев після невдалих спроб завести бензопилу робітник втратив рівновагу і випав з колиски автокрана на землю з висоти 7-8 метрів, - розповідає він. - Смерть чоловіка настала від закритої травми грудей з численними переломами ребер, що призвело до внутрішньої кровотечі та масивної крововтрати.
Безпосередніми винуватцями, відповідальними за нещасний випадок зі смертельними наслідками, комісія визнала старшого майстра теплорайону №4, заступника начальника цього теплорайону, начальнка транспортного цеху, машиніста автокрана і самого загиблого, який не подбав про власну безпеку.
- Цих людей притягнули до адмінвідповідальності, - каже Володимир Клименко. - Проте розмір штрафу не високий - 85 гривень. Питання про підвищення штрафів за такі порушення вже давно порушують на державному рівні.
Під час розслідування цього нещасного випадку комісія зі спеціального розслідування управління Держгірпромнагляду виявила грубі порушення вимог нормативно-правових актів з охорони праці, продовжує керівник прес-служби. Зокрема, роботи виконували без плану виконання, не оформили допуск до робіт підвищеної небезпеки. На експлуатацію автокрана у робітників не було дозволу з Держгірпромнагляду. А колиска була несправною, не пройшла технічної перевірки. До того ж працівники приступили до виконання робіт на висоті без засобів індивідуального захисту - каски, запобіжних поясів.
- До смерті цього чоловіка призвів цілий “букет” порушень, - каже Володимир Клименко. - Якби чоловік був прив’язаний, якби інструмент завівся одразу, якби колиска була технічно-справною, такої біди б не сталося.
До речі, після того, як комісія зробила висновок, що смерть пов’язана з виробництвом, фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві має призначити родині загиблого відшкодування.