Українці платять за "електрику" лише 30% від її реальної вартості - вважає експерт. Як пише "Газета по-українськи", чинні тарифи на електроенергію для населення становлять 30% від економічно обгрунтованих."Ми, як фахівці, вважаємо, що сама головна проблема стосовно тарифів — це тарифи для населення. На жаль, наш уряд і один, і другий, і третій, і четвертий ... не мав політичного рішення стосовно тарифів для населення. Електроенергія для населення розглядалася як соціальний стабілізуючий фактор. Насправді за останній рік дотації для покриття вартості субсидій, які створюються всередині енергоринку, вже досягли 23 мільярдів гривень. Фактично ми з вами сплачуємо не більше 30% від реальної вартості електричної енергії", — сказала директор консалтингової компанії Світлана Голікова.
За її словами, така ситуація призводить до того, що реальна вартість електроенергії "перекладається" з населення на промисловість, а це, у свою чергу, знижує конкурентоспроможність вітчизняних промислових товарів.
Експерт висловила переконання, що тарифи на електроенергію для населення повинні бути в чотири рази вище, ніж для промисловості.
"За радянських часів, коли була планова економіка, тариф для населення складав 4 копійки за кіловат за годину, а для промисловості — одну копійку. Різниця чотири до одного — це і є приблизно економічно обгрунтоване співвідношення тих витрат, які потрібні, щоб довести електрику до населення, і витрат, які потрібні для того, щоб подати електроенергію до великого підприємства", — наголосила вона.