Замість нового геріатричного будинку – ще одна недобудова. Обласна влада запевняє, що взяла під контроль реконструкцію стаціонарного геріатричного відділення для пенсіонерів та одиноких непрацездатних людей у Великих Дедеркалах на Шумщині. Роботу почали ще у 2006-му, але до сьогодні замість центру – руїни.
Тут могли б жити більше 30 пенсіонерів та одиноких непрацездатних людей з Шумщини. Стаціонарне геріатричне відділення у Великих Дедеркалах почали реконструювати ще у 2006-му. Та замість умов для життя через 8 років тут – руїни. Грошей не вистачило.
- Щоб запустити роботу геріатричного відділення необхідно близько 2-2,5 млн. гривень. По проекту, але по старих цінах, цей об’єкт мав 7 млн. гривень. Було витрачено близько 4 млн гривень, але роботи розпочинались ще з 2006 року, – розповідає голова Шумської РДА Василь Габор.
Планували замінити покрівлю, утеплити і відремонтувати приміщення, модернізувати котельню. Натомість приміщення занепадають.
- Радіатори були ще старі радянські, які не відповідають проекту. Якщо ви подивитись на цей дах, то видно, що ще кілька зим і він буде текти, бо шви зверху зроблені криво, навіть на око може оцінити не будівельник. Всередині – тонни скам’янілого цементу, що говорить про безхазяйність того підрядника, який займався цими роботами, – говорить Василь Габор.
- Це ще один приклад, коли чиновники намагалися швидко освоїти кошти, напевно, не із зовсім чистими намірами. Очевидно, що була напевне якась корупційна складова, бо роботи велися без контролю і будівля в критичному стані, – каже заступник голови Тернопільської облдержадміністрації Леонід Бицюра.
Проблема об’єктів незавершеного будівництва – не нова для області, кажуть чиновники. Вже склали реєстр таких будівель і працюють над порядком передачі деяких органам місцевого самоврядування. Кажуть, бюджетних грошей часто обмаль, тому використовувати їх мусимо розумно. Роботи довіряти добросовісним підрядникам, а не фірмам – одноденкам, передає tv4.
- Такі об’єкти є і в Зборівському р-ні, Бережанському, інших, де об’єкт можливо добудувати силами громади або зміною статусу деяких об’єктів. Є об’єкти, які розкрадені, є такі, по яких відсутня документація, – перелічив Леонід Бицюра.
Щодо геріатричного будинку, то проект реконструкції розробили якісно, визнають чиновники. Водночас втратили час і будматеріали. Обласна влада планує подати об’єкт на конкурс і отримати гроші з державного фонду регіонального розвитку. Тим часом люди, які повинні жити у новому геріатричному будинку, змушені знаходитись в колишній конюшні панського маєтку.