Журналістів переконали - відпочивати потрібно на Тернопіллі! (фото)

Тернополяни з нетерпінням цілий тиждень чекають вихідного – неділі, аби відпочити від буденних турбот. Однак роблять це по-різному: хто гуляє з друзями, хто проводить час вдома, в колі сімї, а хто – в оточенні телевізора та монітора. Тернопільські журналісти поєднали приємне з корисним, роботу з відпочинком і завдяки Інфотурценру вирушили 18 вересня в одноденну мандрівку «Туристичні перлини Подністров’я» рамках проекту «Туристично-рекреаційний кластер «Дністровський каньйон».

Журналісти – незвичайні туристи. Тож у столиці тернопільського Подністровя екскурсію для нас провів не простий гід, а особисто міський голова Володимир Бенев’ят. Володимир Станіславович вже вдруге обраний на посаду мера Заліщик, він мріє відродити славу містечка, яке ще сто років тому було основним курортом Речі Посполитої, на рівні із відомим Закопане. Між Варшавою та Заліщиками курсував навіть прямий поїзд «Торпеда». Отож зараз ведуться роботи з реконструкції міського майдану, оновлюються вулиці, упорядковуються пляжі.

Історія знищених у атмосфері вулиць, спогадах видатних жителів міста. Із памяток минулого зберігся костел Святого Станіслава 1763 р., старий парк із рідкісними видами дерев (тюльпанове дерево, залізне дерево, японська софора…) та палац баронів Бруніцьких-Турнау, де зараз розміщується лікарня.

Життя міста та його мешканців повинне бути щасливим – адже знаходяться Заліщики у природній «підкові» - в оточенні двох рукавів Дністра.

Наступною зупинкою в рамках туру вихідного дня став візит до Заліщицького районного краєзнавчого музею,  де натхненну розповідь про місто на основі чисельних цікавих експонатів провів директор музею Василь Олійник. Колектив музею постійно проводить науково-пошукову роботу з метою  відтворення нових історичних фактів про життя  краю, бере участь у археологічних та етнографічних розвідках, наукових конференціях. «Ми були б дуже раді бачити в нашому музеї якомога більше туристів, оскільки маємо, що показати і чим пишатися», - сказав журналістам Василь Олійник. «Я переконана, що музейний туризм – це невід’ємна складова  туризму на Тернопіллі. Адже в області нараховується 26 комунальних та майже 140 приватних музеїв та музейних кімнат, в яких знаходяться вичерпні та правдиві історичні відомості про той чи інший туристичний об’єкт», – зазначила організатор туру, директор Тернопільського обласного Інфотурцентру Лариса Римар.

Далі маршрут пролягав до урочище Червоне, де представники тернопільських ЗМІ ознайомилися з місцевими туристичними перлинами – Джуринським водоспадом і руїнами Червоногородського  замку-палацу. Нирків має всі шанси стати «тернопільським Буковелем», переконалися творці мас-медійної думки. Спеціально в рамках туру за партнерської допомоги туристичної фірми «ОКСАМИТ-КЛ» для журналістів було організовано майстер-клас з приготування страв на вогнищі. Тарас та Андрій пригощали нас печеним карпом, овочами на грилю – і принагідно оповідали, як ці смаковиті наїдки приготувати власними руками. «Роздинкою» трапези стало частування екзотичного трав’яного коктейлю «Дністровський спалах».

Після ситного обіду - квест «У пошуках скарбу Понінських», заплутані шляхи якого привели нас власне до природного джакузі Тернопілля, 16-метрового водоспаду.

«Благо нам посприяла погода і я не зрадив традиції скупатися у Джуринському водоспаді. Це найкращий масаж та свято для усього тіла», – зізнається учасник туру вихідного дня, начальник відділу зовнішніх зв’язків та промоції області виконавчого апарату Тернопільської обласної ради Назар Яворський.

Останнім пунктом призначення стало село Устечко. Сьогоденний розвиток села може проілюструвати приказка «небуло щастя, та нещастя допомогло». Село постійно страждає від весняних паводків, як компенсація – за сприяння В. Ющенка – тут збудовано нову сучасну школу, спортмайданчик зі штучним покриттям. А в непримітному приміщенні колишньої аптеки вже скоро постане майбутній відпочинково-туристичний центр на Дністрі. Поруч з Устечком – найвищий міст на Тернопіллі, дорога на 46-метровій висоті поєднує Тернопільську та Івано-Франківську області. Складно передати словами, який розкішний краєвид відкривається звідти!

Підводячи підсумки заходу,  директор комунального підприємства «Тернопільський обласний інформаційно-туристичний краєзнавчий центр» Лариса Римар зазначила: «Інфотурцентр й надалі планує проводити подібні акції. У нашій співпраці з ЗМІ ми бачимо велику і потребу, і перспективу. Оскільки, у нас спільні цілі – інформувати наших потенційних туристів  про ті невичерпні туристичні принади, якими так багата Тернопільська земля».

Вересень - 2011. Цвітуть в Заліщиках каштани...

Вид на Дністер

Костел Св. Станіслава

Лариса Римар

Мер Заліщик закоханий в своє місто

Майстер-клас з приготування "Дністровського спалаху"

Незабутній Нирків...