Одну з найбільших святинь через усе місто пронесли до Театрального майдану, де відбувся молебень. Після цього ікона буде знаходитися у Свято-Троїцькому духовному центрі до 27 вересня.
Під час урочистостей, за участю владик і духовенства УПЦ Київського Патріархату, УГКЦ та УАПЦ, а також численної громади міста Тернополя заступник голови облдержадміністрації Петро Гоч від імені обласної державної адміністрації висловив слова найщирішої вдячності владикам та представникам церкви, які допомогли привезти ікону на Тернопільщину.
«Давня Русь-Україна мала чотири найбільші святині – чудотворні образи Богородиці з Дитятком: Вишгородська, що нині перебуває у Москві й шанується як головна реліквія Росії; Белзька (Ченстоховська), що тепер найбільш шанована у Польщі; Успіння Богородиці, яка була знищена більшовиками і Холмська – єдина з перелічених, що нині осяює нашу благословенну землю, - зазначив Петро Гоч. - Пресвята Богородиця завжди огортала своїм покровом і охороняла український народ від усякої злої волі. Тільки разом із Божою Матір’ю Україна може бути такою, про яку мріяли наші предки. Ми сподіваємося, що через ікону, завдяки посередництву Матері Божої, нам буде подаровано мудрість, силу та шляхетність, аби в своїх діях приймати правильні рішення”.
Петро Гоч висловив сподівання, що після того, які ікона покине Тернопіль, Божа Благодать залишиться над нашим місто і краєм. Закликав щиро молитися до Пресвятої Богородиці, щоб дарувала своє благословення жити у вільній, незалежній і по-справжньому самостійній Україні.
Довідка. Холмська ікона Божої Матері написана олійними фарбами на кипарисових дошках у візантійському стилі. Довгий час вважалося, що написав її сам апостол Лука. На жаль, це лише легенда. Після тривалих досліджень учені дійшли думки, що ікона датується не раніше як кінцем XI століття й належить до тогочасної царгородської іконографічної школи. Але й це означає, що Холмський образ Богородиці – найдавніший з усіх наявних в Україні та один із найстаріших у світі.
На Іконі зображено Божу Матір, яка тримає на правій руці дитину Ісуса, який правою рукою благословляє, а в лівій тримає сувій. За стилістичними ознаками найближчою аналогією Холмській Богородиці є Володимирська (Вишгородська) ікона Божої Матері. На іконі збережено 70 % авторського живопису. Розмір її — 95 х 66 см.
Першу письмову згадку про Холмську Богородицю знаходимо у Галицько-Волинському літопису при описі подій за 1259 рік. Ікону Божої Матері, яку пізніше назвуть Холмською, князь Данило Галицький привіз орієнтовно в 1223—1237 роках з Києва в засноване ним місто Холм.У 1765 році Богородиця з дитиною Ісусом були короновані золотими коронами Римським Папою Климентом ХII. 2 вересня 1888 року перед Холмською Богородицею молилась царська родина:Олександр III, його дружина Марія Федорівна, син — Великий Князь Микола Олександрович (майбутній цар Микола I).
Під час Першої світової війни в 1915 році ікону вивезли до Москви, а в 1918 році до Києва у Флорівський жіночий монастир. З 1923 по 1941 роки Образ Богородиці переховували в київських приватних помешканнях віруючих християн. В 1942 році на кошти Митрополита Іларіона (Огієнка) професор мистецтв Микола Прахов в 1942 році здійснив реставрацію ікони. 27 вересня 1943 року з великими почестями Образ Богородиці повернувся в Холмський кафедральний собор. З 1944 по 1995 роки ікона зберігалась на Івано-Франківщині та Волині в приватних помешканнях. В 1996 році Надія Горлицька передала Холмську ікону Божої Матері Музею Волинської Ікони в місті Луцьку.