Тиждень для жителів мікрорайону «Аляска» розпочався із конфлікту. Нагадаємо, сварились через оновлення бульвару Вишневецького, що навпроти 28-ої і 29-ої шкіл, та встановлення на ньому дитячого майданчика.
Одні підтримували, інші ж, навпаки, були проти. Серед останніх і приватний підприємець, чий кіоск знаходиться на бульварі. От тільки на наступну зустріч, яку влаштували мешканці, аби з’ясувати все остаточно, чоловік не прийшов.
п. ЛЮДМИЛА, жителька будинку по сусідству: «І я не розумію, чому із-за одної людини, із-за одної будки такі питання виникають».
Не розуміє, каже пані Людмила, тому що більшість мешканців ініціативу міської ради підтримують. До того ж, дітям, яких тут десятки, і справді ніде гратись, передає ІНТБ.
п. ЛЮДМИЛА, жителька будинку по сусідству: «Тут стільки народу живе, тут стільки населення, дітей багато, пенсіонерів багато. Так що це така справа, що тільки для людей».
Жінку підтримують й інші мешканці мікрорайону – і дорослі, і маленькі.
п. МАРІЯ, жителька будинку по сусідству: «Я тільки «за», щоб діти гралися, щоб дітям було, де гратись. А то так з дітьми навіть немає, де вийти, якщо чесно».
п. МАР’ЯНА, жителька будинку по сусідству: «В нас навіть немає, куди вивести дітей, щоб погуляти. В нас в дворі немає жодних умов дітям. Качелі є такі старі, вже розбиті, що на них страшно садити дітей. Тут взагалі немає, куди вийти, постійно треба їхати або в центр, або до озера».
п. ОЛЬГА, жителька будинку по сусідству: «– Звичайно, згідна. Тому що дуже багато дітей гуляє, дуже багато мамів з колясками і дуже було б добре, щоби був майданчик великий. – А у вас власних дітей скільки? – Двоє».
ЛІЗА, живе по сусідству: «– Катаєшся на качельці, любиш кататися? – Ага. – А де ти катаєшся? – Там. – А хочеш, щоб тут були качельки. – Так. – А щоб майданчик був? – Ага».
На зустріч із мешканцями прийшло також керівництво управління житлово-комунального господарства. Зокрема начальник відділу інженерно-транспортної інфраструктури, який відповів на усі питання мешканців.
АНДРІЙ ДРОЗДОВСЬКИЙ, начальник відділу інженерно-транспортної інфраструктури міського управління ЖКГ: «Дитячий майданчик розміщений згідно з всіма нормами, державно-будівельними нормами. Розміщений на достатній віддалі, приблизно 10 метрів від стін житлового будинку. Проектом не передбачається будівництво якихось фундаментів чи якихось інших будов, крім фонтану, який розміщується в тому місці, де комунікації відсутні. Тобто глибше десь до комунікацій ми абсолютно не маємо ніякого відношення».
Що ж до підприємця, то свій кіоск із бульвару Вишневецького він повинен забрати до 16 квітня.
ДМИТРО ГАЙДУЦЬКИЙ, голова ГО «Автомайдан Тернопіль»: «Я виріс на цьому районі. Я знаю, що тут багато мам ходить, завжди дітки граються і практично сам ріс тут. Зараз цьому чоловіку дали до 16 числа час, щоб він прибрав цю малу архітектурну споруду. В мене навіть документ є виписаний. Я можу його показати, де йому рекомендовано до 16 числа прибрати цей кіоск. Відправлений йому заказний лист».
Якщо їм не перешкоджатимуть, то усі роботи, кажуть комунальники, вони можуть закінчити вже через 2 місяці.