Новий навчальний рiк почався у всiх школах країни -- i звичайних, i "елiтних". I хоча, здавалося б, проблема з її вибором у багатьох батькiв та дiтей уже вiдпала, усе ж права змiнити мiсце навчання у вас нiхто не вiдбирає, - повідомляє Експрес . Були б можливостi...За навчання своїх дiтей в елiтних школах столицi Кличко, Ребров, Ротару, Брєжнева та Асія Ахат платять більше ніж 20 тисяч доларiв на рiк
Шкiльним автобусом за... 900 доларiв
Уявiмо собi, що я -- мама 11-рiчної дитини, яка хоче вступити до шостого класу однiєї з елiтних українських шкiл.
"Подорож" найдорожчими школами нашої країни розпочинаємо зi столичної "British International School" вiд Кембриджського унiверситету. Саме в цьому закладi навчається син Сергiя Реброва, донька Вiри Брежнєвої, син Асiї Ахат, дiти Вiталiя Кличка. Також кiлька лiт тому до цiєї школи ходили доньки екс-Президента України Вiктора Ющенка -- Софiйка та Христинка.
"Навчання у нас проводять двома мовами -- англiйською та українською, -- чую по той бiк слухавки. -- Шкiльна форма буде готовою за мiсяць i коштуватиме 1000 гривень за комплект, на якому буде виведено iм'я вашої дитини. Що ж до зошитiв та пiдручникiв, то за це можете не хвилюватись, бо школа бере цi витрати на себе".
"Класно!" -- скажете ви. Але не поспiшайте радiти, адже плата за навчання у цьому закладi коливається вiд 16 560 до 20 670 доларiв на рiк (!). Крiм тих коштiв, ви повиннi сплатити реєстрацiйний внесок -- 500 доларiв. "А за 900 "зелених" вашу дитину привозитиме i забиратиме зi школи автобус, -- розповiдає працiвниця Британської мiжнародної школи. -- Також батьки доплачують за харчування, а це 500 баксiв, i 200 доларiв -- за гуртки".
До речi, у цiй школi iснує певна система знижок -- якщо ви оплачуєте за навчання до 20 вересня, у нас знижка на 7%. А при навчаннi двох i бiльше дiтей вiднiмiть вiд загальної суми 15%.
У ще однiй мiжнароднiй школi -- "Pechersk School International" -- навчається також онучка Софiї Михайлiвни Ротару, дев'ятирiчна Софiйка. Про зiркових учнiв у цiй школi не розповiдають та й особливо не припрошують вступати до них цього року, бо всi класи переповненi.
"Якщо дитина дуже добре знає англiйську, тодi можна провести для неї спiвбесiду, -- погоджується працiвник школи. -- Щоправда, вартiсть навчання у нас становить 21 тисячу доларiв на рiк, плюс 1200 доларiв -- реєстрацiйний внесок. Якщо хочете, аби вашого учня возили автобусом, тодi доплатiть ще 2100 гривень на рiк. Звiсно, за харчування платять окремо -- близько 40 гривень на день".
I найголовнiше та найцiннiше те, що дипломи у цих школах видають двох зразкiв -- українського та британського. А це означає, що ваша дитина з цiєю "випискою" може вступати до будь-якого мiжнародного коледжу чи унiверситету.
Для вундеркiнда -- безплатно! Проаналiзувавши столичнi школи, вирiшила зателефонувати до Одеси, у гiмназiю пiд красномовною назвою "Мрiя".
"Ви не помилились, що вибрали саме нашу гiмназiю, -- чую приємний голос у слухавцi. -- У нас дiти можуть сидiти у школi до сьомої вечора, i за цей час учителi роблять iз ними уроки та навiть кiлька разiв iдуть на прогулянку. Понад те, практично всi нашi випускники навчаються за кордоном, бо вони в нас поглиблено вивчали не лише англiйську, а й французьку, нiмецьку, iспанську i навiть китайську мови".
"Звучить досить переконливо, а скiльки коштує навчання?" -- розпитую. "По-перше, у гiмназiї "Мрiя" вам треба заплатити 500 доларiв -- як перший внесок, а потiм щомiсяця сплачуєте лише... по 290 "зелених". "Лише? -- дивуюсь я. -- Тепер розумiю, чому ви обрали для цього закладу саме таку назву. А що входить у цю плату?"
"Лише снiданок, який, як правило, складається з кашi, чаю та булочки, -- розповiдає жiночка. -- Якщо хочете чотириразове харчування -- платiть 440 умовних одиниць, а ще окремо оплачуєте заняття у гуртках -- за кожен по 70 доларiв щомiсяця".
"Для тих, хто хоче навчатися" -- саме такий девiз Чорноморського лiцею, що в Одесi. Щоправда, пiсля того, коли в слухавцi пролунала сума -- 3,5 тисячi гривень на мiсяць, захотiлось перефразувати її слоган на: "Хто заплатив, той вчиться!". Щоправда, крiм того, що дiти вивчають там англiйську, французьку, турецьку та нiмецку мови, школярi ще й можуть допомогти батькам отримати знижку на навчання: посiвши перше мiсце на обласнiй олiмпiадi -- 30%, друге -- 20%, а третє -- 10%.
"Ну а якщо ваша дитина виграла у Всеукраїнськiй олiмпiадi, тодi вона цiлий рiк навчається безоплатно, -- повiдомили менi на тому кiнцi дроту. -- Коли ж учень отримав друге мiсце -- тодi знижка становить 50%, а третє -- 40% щорiчної плати за навчання".
"Будеш четвертою у класi" Поспiлкувавшись iз директором донецької школи "Современник", я зрозумiла, що там i справдi навчились рахувати грошi по-сучасному. "Раз на мiсяць ви здаєте 2800 гривень, -- розповiдає жiночка. -- Але цю суму ви рахуйте не на десять мiсяцiв, а на дванадцять. Так захотiли батьки..."
У цю вартiсть входить вивчення iнформатики, психологiї та iнших базових предметiв, включаючи англiйську, нiмецьку та французьку мови. Привiтна директорка школи розпитує про дитину, яку я нiбито хочу привести до школи. "О, ваша донечка буде четвертою у класi, -- вигукує Вiра Вiкторiвна. -- Ми не набираємо багато школярiв, бо практикуємо iндивiдуальний пiдхiд до кожної дитини". До речi, за чотириразове харчування треба щодня доплачувати 64 гривнi.
Трохи дешевше коштує навчання у престижнiй Харкiвськiй авторськiй школi Бойка. До речi, саме випускники цiєї школи показали найкращi результати ЗНО цього року. Вартiсть навчання у нiй становить близько 18 тисяч гривень. У цю суму, крiм пiдручникiв, входить також розвезення дiтей. А от за харчування доведеться викласти окремо. "Не забувайте, що їжу, яку варять нашi кухарi, готують не на простiй водi з-пiд крана, а на очищенiй привознiй мiнеральнiй", -- наголосила працiвниця навчального закладу.