Вже третій місяць на Донбасі триває перемир’я. Проте бойовики час від часу відкривають вогонь по українських позиціях. В ніч з 20 на 21 квітня проросійські бойовики відкрили вогонь з мінометів по населених пунктах Павлопіль і Пищевик, які є, по суті, буферною зоною, а вранці спробували атакувати позиції українських військових в Широкіно.
Наразі на Сході відбувається розвідка боєм, це практично ті самі події, які відбувалися в Дебальцевому, перед тим як починати широкомасштабний наступ агресор перевіряв кожен блок-пост, їх обстрілювали з різних сторін, здійснювали спроби штурму. Так сьогоднішню ситуацію на Сході прокоментував TV-4 народний депутат України Тарас Пастух.
Події на Сході, зокрема поблизу Маріуполя нагадують те, що відбувалося під Дебальцевим, каже Тарас Пастух. Наразі проходить розвідка боєм.
– Проходить розвідка, перевіряються, які є наявні в нас сили і резерви. Дійсно є дуже великі побоювання, що під якісь там свята, в даному випадку ми говоримо за 9 травня, може бути здійснена спроба швидкого штурму і захоплення щонайменше одного міста, щоб показати, що сили ДНРів, ЛНРів є достатньо великими, щоб воювати зі всією Україною. Тому сьогодні дуже велика увага приділяється побудові цих ліній оборони, які все таки дали б нам можливість краще вистояти, якщо така атака буде, як це відбувалося в тому самому Дебальцевому, де хлопці фактично в окопах, під дерев’яними балками витримували танкові атаки, – розповідає народний депутат України Тарас Пастух.
Українські військові готові духом давати відсіч ворогу, проте потребують підкріплення зброєю і технікою, каже Тарас Пастух.
– В нас є дуже велика проблема, прийнявши бюджет в кінці грудня, ми три місяці не могли підписати договори з нашими оборонними підприємствами для того, щоб починався ремонт бронетехніки, почався випуск нової техніки. Ці всі затяжки, які відбувалися в Кабінеті Міністрів, які проходили в Генштабі, Міністерстві оборони якраз призвели до того, що ми втратили для нас якраз дуже дорогих три місяці. В нас на сьогоднішній день в комітеті створений підкомітет, який має цим займатися, взяти під контроль для того, щоб ми таких помилок вже не допускали