Українські винахідники розробили унікальний корабель для комфортного відпочинку на Дністровському каньйоні (ФОТО)

Дністер-круїз сплави можна здійснити по Дністру на кораблі «Юрій», який водночас є готелем-рестораном. Він дає можливість комфортно відпочити на природі Дністровського каньйону, що входить до семи чудес України. 

Судно «Юрій» не має аналогів не тільки в Україні, але й у світі. А в Дністровському каньйоні це єдиний корабель. 

«Тут багато туристів на байдарках, на човнах, а кораблів, окрім нашого судна, немає», – каже капітан корабля Ярослав Васильович.

За словами керівника підрозділу Дністер-круїз Василя Гука, корабель «Юрій» пройшов реєстрацію судноплавства. Це запатентована модель.

– Це унікальний плаваючий готель-ресторан, де створені усі умови для комфортного відпочинку. На борту корабля може розміститися 10 чоловік та екіпаж. Є дві каюти на 4 особи та люкс-каюта на дві особи. Для комфортного відпочинку на берегах Дністра на борту корабля є освітлення, опалення, телебачення, Wi-Fi, аудіо система, душ, туалет. На кампусі кок приготує для вас вишукані справи, на борту є мангал, де вам приготують шашлик та виловлену рибу, – розповідає керівник підрозділу Дністер-круїз Василь Гук.

На нижній палубі – кухня та санвузол, а на  верхній – «капітанська» та затишна «тераса». Також можна встановити шезлонги або гамак.

Перед відправкою судна у подорож капітан дзвонить у дзвіночок.

«Є такі норми в морському законі – коли корабель пристає до берега чи відходить, треба дзвонити у дзвіночок. Це знак готовності корабля до бортування чи до відправлення», – розповідає капітан корабля Ярослав Васильович.

Корабель «Юрій» зроблений саме для потреб мілководдя, спроектований спеціально для річкових мандрівок. Його унікальність полягає у тому, що 12-тонний двопалубний корабель, довжиною 14 метрів та шириною 5 метрів 60 сантиметрів, завдяки гребному колесу може проходити мілину в 25-30 сантиметрів. 

Українські конструктори працювали над цим проектом близько 4-х років. Автором корабля є Юрій Шпіцер. Він отримав почесні дипломи від Б. Є. Патона як український винахідник та громадський діяч за вагомий внесок в економіку України та за особистий внесок у розвиток та розбудову громадянського суспільства України.