Тернопіль потребує відкриття нових садочків та додаткових груп

Ріст показника народжуваності дітей потребує відкриття нових садочків та додаткових груп на базі існуючих.

Наразі у Тернополі функціонує 31 садочок і п’ять навчально-виховних комплексів. За інформацією міського управління освіти, цьогоріч планують відкрити два нових садочки. Один із них матиме шість груп, інший – чотири. Один – за адресою вул. Юності, 9,  інший – Київська, 3а.
П’ять нових груп відкриють у садках №№9, 13, 22, 38. Також одна група з'явиться в навчально-виховному комплексі №7. Проект розвитку дошкільної освіти для переселенців зі Сходу передбачає відкриття нових груп на базі дитсадків у нашому місті. Тож іще п’ять груп відкриють завдяки коштам міжнародного Інфестиційного фонду розвитку на базі садків №№1, 16, 19 та 22. Для порівняння, у 2012 році на базі дошкільних навчальних закладів (далі — ДВЗ) відкрили дев’ять нових груп і ще три – на базі навчально-виховних комплексів (далі — НВК). У 2013 році вісім груп відкрили на базі ДНЗ і ще чотири – у НВК.

 – У рамках концепції Державної цільової програми розвитку дошкільної освіти на період до 2017 року ми відібрали ті заклади, які відвідують діти-переселенці, – розповідає 20хвилин заступник начальника управління з наукової роботи Ірина Сум. – Нагадаємо, що діток зі Сходу влаштовують у ДНЗ позачергово. По можливості їх забезпечують пільговим харчуванням. Станом на кінець січня поточного року кількість дітей-переселенців зі Сходу в Тернополі становить 136 осіб: дошкільного віку – 44, шкільного – 92.

Якщо на відкриття однієї нової групи міська рада виділяє в середньому від 50 до 70 тисяч гривень, то з інвестиційного фонду на відкриття п’яти груп піде 113 тис. 245 євро. Як каже заступник начальника управління освіти з фінансових питань Олена Пельвецька, кошти витратять на придбання матеріально-технічної бази, м’якого інвентаря та меблів, капітальні ремонтні роботи у групах.

 – Цих грошей цілком достатньо для того, щоб відкрити повноцінні групи без залучення батьківських благодійних внесків, – наголошує пані Пельвецька.

Крім того, задля вирішення проблеми перенасиченості груп у міських дитсадках цьогоріч у місті планують відкрити ще два нові заклади. Для цього готують проектно-кошторисну документацію. Приблизна сума коштів, необхідна на відкриття одного дитячого садка становить орієнтовно мільйон гривень.

 – Ми мусимо спочатку створити ці заклади, офіційно їх зареєструвати, тільки тоді можна виділяти кошти на їх облаштування, – додає чиновниця. – Приміщення на вул. Юності, 9, приміром, досі перебуває на балансі ТНЕУ. Міносвіти повинно передати приміщення в комунальну власність міста.