Здати на утилізацію відпрацьовані енергозберігаючі лампи та ртутні термометри в Тернополі нині є проблемою. Два підприємства, які раніше приймали ці речі, тепер не мають де їх утилізувати. Адже "Микитівський ртутний завод" у Горлівці на Донеччині був розбитий під час бойових дій.
- Ми приймали енергозберігаючі лампи від організацій. За кожну лампу брали 5-6 грн, за утилізацію платили заводу 2,40 грн, - розповідає 20хвилин директор МП "Альфа" Іван Бойцан. - Проте нині прийом ламп призупинили, адже завод у Горлівці не працює. Ще є ще можливість здавати ці лампи у Запоріжжя. Але там лише за утилізацію кожної лампи у нас просять по 8 грн. Зараз ми зібрали близько 10 тисяч ламп і не знаємо, куди їх здавати. Така сама проблема і з утилізацією ртутних термометрів...
Загалом підприємство працює з 1996 року, додає пан Бойцан. Весь чай час тут регулярно приймали лампи та термометри і здавали їх на утилізацію.
Окрім того, збором енергозберігаючих ламп та ртутних термометрів займається ще й ПП «Екоцентр Плюс". Втім і тут нині через непрацюючий завод у Горлівці прийом призупинили.
- Можемо прийняти від одного мешканця одну лампу раз у півріччя. Це - безкоштовно, - каже директор підприємства Андрій Дуда. - Їх утилізовують на підприємстві у Кіровограді. Ртутних термометрів наразі не маємо можливості приймати взагалі.
Пан Дуда додає, що підприємство приймає лише лампи, які несуть небезпеку для довкілля, тобто з парами ртуті всередині. Що ж до звичайних ламп-жарівок, то таких тут не приймають.
- У місті мала би бути програма сортування, відповідно до якої мали б збирати ці лампи, - каже співрозмовник. - Але на жаль у нас сортувальних ліній немає...
Якщо ви знаєте ще якісь фірми чи фізичних осіб, які приймають енергозберігаючі лампи та ртутні термометри, пишіть їхні контакти в коментарях до статті.