Правоохоронці досі не можуть пред’явити звинувачення головному лікарю Тернопільської рай лікарні Ігорю Вардинцю за отримання хабара.
Міліціонери спробували це зробити, щойно підозрюваний виписався з лікарні, однак щойно він побачив правоохоронців, йому знову стало погано.
«Як тільки ми дізналися, що він закінчив курс лікування, приїхали його затримувати. Йому тут же стало погано, він знову лікується. При цьому в ЗМІ з’явилася інформація, що його переслідують, про якісь тортури», – дивується начальник обласного управління міліції Олександр Богомол.
Він додав, що Вардинець навіть звертався в прокуратуру, ібло відкрито кримінальне провадження щодо працівників міліції. Але жодних порушень у їх роботі під час слідства виявлено не було.
«Він вів мову про тортури. Але як можна було застосувати тортури до людини, яка цілодобово перебуває під наглядом лікарів у реанімації. Бити, мучити, лоскотати? Був міліцейський конвой біля палати, але це ж не тортури», – каже Богомол.
За його словами, Вардинцю так чи інакше доведеться відповідати за скоєне.
Позицію щодо взяття під варту головного лікаря підтримує і прокуратура.
Прокуратура області наразі здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні стосовно головного лікаря одного з медичних закладів області, який також є депутатом обласної ради у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України (одержання неправомірної вигоди).
Нагадаємо, у квітні 2015 року правоохоронці викрили протиправну діяльність керівника медзакладу, який вимагав та отримав від підприємця 200 тис. грн. хабара за продовження договору оренди на аптечне приміщення.
Упродовж досудового розслідування кримінального провадження прокуратурою області систематично вживаються заходи з метою доставлення головного лікаря до суду для обрання йому міри запобіжного заходу та відсторонення від займаної посади.
Так, суд двічі постановляв ухвалу про дозвіл на затримання керівника медустанови та доставлення до суду для розгляду клопотання прокуратури області про взяття його під варту. Проте, після затримання підозрюваного, його стан здоров’я різко погіршився і лікарі констатували про неможливість його транспортування до суду.
На сьогодні посадовець перебуває на стаціонарному лікуванні в одному з медичних закладів Києва. Лікарі категорично забороняють проводити з ним слідчі дії та транспортувати до суду у зв’язку із перенесеними двома операціями та серцево-судинним захворюванням.
Разом з тим, прокуратура надалі займатиме активну та принципову позицію щодо обрання підозрюваному міри запобіжного заходу у виді тримання під вартою, відсторонення від займаної посади та притягнення його до кримінальної відповідальності за вчинення корупційного злочину.