З вересня в Україні зросли соцстандарти. Згідно з проголосованими Парламентом змінами до Закону України «Про державний бюджет на 2015 рік» мінімальна зарплатня і прожитковий мінімум зросли на трохи більше сотні гривень.
ВАДИМ БОЯРСЬКИЙ, директор департаменту соціального захисту населення ТОДА: «Було проголосовано Верховною Радою України за Закон «Про внесення змін до Закону України «Про державний бюджет на 2015 рік», яким підвищено соціальні стандарти. Раніше планувалося підвищення цих соціальних стандартів з 1 грудня, але Урядом, переглянувши державний бюджет України 2015, було прийнято рішення щодо можливості перенесення і підвищення цих соціальних стандартів уже з 1 вересня».
Проте з вересня не вийшло, але надбавку за перший осінній місяць обіцяють все ж перерахувати у жовтні, передає ІНТБ.
ВАДИМ БОЯРСЬКИЙ, директор департаменту соціального захисту населення ТОДА: «Ці виплати будуть проведені в жовтні, але з перерахунку вересня. Тобто усі ці суми, які належаться з 1 вересня, будуть виплачені, чи то заробітна плата, чи соціальні виплати».
А це означає, що прожитковий мінімум працездатних осіб або точніше мінімальна заробітна плата із 1218 зросла до 1378 гривень, що на 160 гривень більше. Кілька сотень надбавки тепер отримуватимуть і працівники бюджетної сфери: медики, вчителі, науковці. Так, наприклад, сімейним лікарям додатково виділили 450, а медсестрам – 300 гривень. Що ж до студентів, то їхня стипендія також зросла.
ІВАН, студент: «– Чув, що будуть підвищувати. Стипендія 722 гривні мінімальна. – А знаєте, на скільки будуть підвищувати? – Там щось до 800 з чимось гривень. – Вам вистачає цих грошей? – Вистачає. – На все? Ви з Тернополя? – Ні, не з Тернополя. Але стипендія як приємний бонус».
ЮЛІАНА, студентка: «– 550. – Знаєте про те, що будуть підвищувати? – Так, знаю. – А на скільки? – Казали, 20-30 відсотків, десь так. Не вистачає. Дуже мало. – На що йде здебільшого стипендія ваша? – На проживання. Проживання, харчування, проїзд».
На більш як сотню гривень зросте також мінімальна пенсія, тепер вона становитиме 1074 гривні. Однак навіть ця надбавка їхню фінансову ситуацію суттєво не покращить, переконані літні тернополяни.
п. ІРИНА, пенсіонерка: «Йду з поліклініки, лишила там 300 гривень. Зробила УЗД, зробила ЕХО серця. І все. І чекаю пенсії 12 числа. Дуже скрутно. Одинокому то взагалі скрутно, як немає підтримки ще збоку. Я допустимо живу сама. Чоловік помер, син помер. І так лишилася сама. Дуже скрутно».
Кілька сотень гривень допомоги отримають також інші категорії населення, наприклад, інваліди чи сім’ї, які втратили годувальника, розповідає Вадим Боярський.