Провідні IT-компанії, такі як Apple і Google регулярно опиняються в центрі уваги через злому їх сервісів. Звичайно, ні в Купертіно, ні в Маунтін-В'ю ніхто не хоче бути посміховиськом — а тому корпорації щосили працюють над новими технологіями безпеки, передають новини технологій.
Огляд найцікавіших ідей представлен нижче.
Зараз Apple, її численні наслідувачі з Азії, а також Microsoft пропонують біометричні датчики для перевірки власника — сканери відбитків і райдужної оболонки ока. Але при великому бажанні обійти такий захист можна. Що робити?
Свайпинг
Відбиток пальця — «паспорт», який нам дала сама природа. Скопіювати його куди складніше, ніж послідовність цифр та букв. Тому-то будь-який з сучасних флагманів, починаючи iPhone і закінчуючи Lenovo, оснащений сканером відбитків. Але зламати такий датчик все ж можна. У минулому році німецький хакер Ян Крисслер (a.k.a. Starbug) зламав iPhone 6 за допомогою відбитка пальця... фотографії, на якій були зображені руки користувача.
Щоб уникнути цього, можна додати ряд унікальних характеристик — швидкість, силу натискання і ритм. Так з'явиться новий рівень безпеки, і обійти його віддалено буде вже набагато складніше.
Голосовий пароль
У мультсеріалі «Спецагент Арчер» є епізод, коли один з героїв (Стерлінг) просить колегу зняти захист з охоронної системи. Щоб зробити це, потрібно сказати в мікрофон ім'я героя. У підсумку все спрацьовує — «дурна» система безпеки спокійно пропускає всередину абсолютно іншої людини.
В Google, втім, не вважають технологію голосового пароля безперспективною. Варто доопрацювати її — і ви одержите надійну систему захисту.
Все, що потрібно змінити — перенести акцент з «що ви говорите» на «як ви це говорите».
Людський голос містить у собі безліч унікальної інформації: модуляції, акцент, емоційний стан та ін. Одна справа — підробити слово-пароль, і зовсім інша — скопіювати супроводжуючі його інтонації, це в рази складніше, якщо взагалі можливо.
EchoUA: Outsource PHP Development - це робота з талановитими програмістами, які здатні створити ефективну заміну звичним паролям.