Багатьом власникам будинків доводилося помічати, що чим далі їхні будинки розташовані від трансформаторної підстанції, тим нижча напруга в їхньому будинку. І навпаки, чим ближче до підстанції знаходиться будинок, тим вище напруга на його вході. Це явище пояснюється тим, що в електромережі спостерігається падіння напруги, пов'язане з довжиною цієї мережі. У разі досить довгої лінії електропередач напруга біля підстанції буде значно вище номінального, а на іншому кінці цієї лінії напруга виявиться заниженою. Однак як знижена, так і підвищена напруга є небезпечною для багатьох електричних приладів, які можуть вийти з ладу, або просто не будуть включатися. Допомогти в подібній ситуації можуть пристрої, що забезпечують регулювання напруги. Ці пристрої називаються стабілізаторами напруги, і сьогодні ми поговоримо про те, як вибрати на цьому сайті на цьому сайті хороший стабілізатор.

У всіх видів стабілізаторів принцип роботи аналогічний. Начинка приладу аналізує вхідну напругу і перемикає трансформаторні витки в ньому таким чином, щоб забезпечити необхідну величину і постійність напруги на виході. В даний час найбільшою популярністю користуються три види стабілізаторів, які розрізняються між собою за принципом регулювання напруги: сервоприводні, релейні та електронні.

Робота сервопривідних стабілізаторів забезпечується за рахунок сервоприводу, який переміщує повзунок вздовж витків трансформатора так, щоб забезпечувалася постійність напруги на виході. Вартість таких стабілізаторів нижче, ніж інших, але це ж відноситься і до їх надійності з-за великої кількості механічних вузлів.

Релейні стабілізатори є середньою ланкою між електронними і сервоприводними. Комутація обмоток в таких стабілізаторах напруги відбувається за рахунок блоку силових реле. Перевагою цих пристроїв є їх порівняльна дешевизна, а недолік полягає в обмеженості строку служби, що обумовлено наявністю реле, є по суті своїй механічним елементом.

Найбільшу надійність мають електронні стабілізатори, в яких роль виконавчого механізму відводиться електронним ключем. Ці прилади надійні в роботі, мають велику швидкодію і практично безшумні. Але коштують вони майже вдвічі дорожче, ніж їх механічні аналоги. Критерії вибору стабілізатора напруги Для правильного вибору стабілізатора необхідно знати повну потужність, споживану всіма електроприладами вашого будинку.