Вартість тарифів на тепло і гаряче водопостачання є «непідйомною» для більшості наших співвітчизників. І справа не тільки в бажанні комунальників отримувати якомога більше прибутку. Причини даного явища банальні: подорожчання вуглеводнів та житловий фонд, більша частина якого побудована ще в середині минулого століття, коли при будівництві не звертали особливої уваги на енергоефективність. У даній публікації буде розглянуто заходи з модернізації систем опалення житлових будинків, які вже тривалий час застосовуються в ряді європейських країн.
Що значить термомодернізація будівлі?
Фахівці визначають дане поняття, як комплекс заходів по приведенню багатоквартирного будинку у відповідності з сучасними стандартами енергоефективності. Сюди входять заходи, пов'язані із зменшенням тепловтрат будівлі через стіни, перекриття, дах, підвали та інші. Великі втрати тепла відбуваються з причини низьких теплотехнічних характеристик і через погану герметичность старих вікон і дверей. Крім цього, термомодернізація зачіпає питання переоснащення інженерних систем (вентиляція, опалення, ГВП), перехід на комбіновані (геотермальні сонячні) джерела теплопостачання. Перейшовши за посиланням https://thermomodernisation.org/ Ви зможете детальніше ознайомитися з поняттям Термомодернізація житлового будинку.
Що потрібно зробити
Варто розуміти, що реальний ефект від теплової модернізації буде лише, якщо підходити до питання комплексно. Окремі заходи не дадуть бажаного ефекту та навіть інколи можуть призвести до ще більших тепловтрат. Приміром, коли за відсутності балансування системи опалення мешканці змушені відкривати вікна та випускати дорогоцінне тепло назовні.
Процес термомодернізації починається передусім зі встановлення “діагнозу” будівлі, а саме - проведення енергетичного аудиту. На цьому етапі визначаються головні проблеми будинку, що дозволяє якісно спланувати весь процес.
Одним з найголовніших етапів - є модернізація системи опалення, адже необхідно збалансувати та рівномірно розподілити тепло по всій будівлі. Допоможе в цьому спеціальний прилад - індивідуальний тепловий пункт, що встановлюється в підвалі будинку. Встановлення індивідуального теплового пункту дозволить досягти економії на опаленні аж до 50%.
Окрім регулювання всього будинку, необхідно також, щоб самі мешканці могли відрегулювати, скільки тепла має надходити до кожної оселі. Для цього на радіаторах встановлюються радіаторні терморегулятори. Сьогодні навіть існують такі радіаторні терморегулятори, керувати якими можна через мережу інтернет.
Оцінити ж скільки насправді споживає будинок тепла допоможе встановлення теплового лічильника. Вже після цих заходів можна переходити до утеплення.