Доман стверджує, що кожна дитина геніальна від народження. Завдання батьків заохочувати геніальність у своїй дитині. Робити все можливе, щоб малюк виявляв свої здібності. Однією із запорук майбутнього успіху є активне заохочення рухової активності дитини, починаючи з перших днів його життя: потрібно загартовувати дитини, розвивати його плавальний рефлекс, допомагати йому повзати, а згодом, ходити і бігати.

Дитина, жваво цікавиться навколишнім світом, пізнає його активно, розвивається швидше своїх «сором'язливих» однолітків. Так само необхідно заохочувати і допитливість малюка. Глен Доман вважає, що всі діти є відмінними «зубрилами». Їм набагато легше, ніж дорослим, заучувати сухі факти. Причому їм для цього не потрібні довгі повторення і заучування, досить лише кілька секунд. Основним інструментом навчання в методиці Домана є тематичні картки. На них зображені різні групи предметів на білому фоні, нижче розміщується назва предмета, написане червоним шрифтом. А картки Домана англійською допоможуть швидко засвоїти цю мову. Починати рекомендується з простих слів, знайомих малюкові, назва яких складається з одного-двох складів.

В ході дослідження Домана було встановлено, що найбільш активна робота мозку у людини відбувається в перші сім років життя, тому, чим раніше починаються уроки, тим краще. Заняття проводяться в комфортній для дитини обстановці, з хорошим настроєм у обох учасників процесу. Перший раз показують 5 карток, на кожну відводитися 1 секунда, а назва голосно і чітко проговорюється дитині. Показ повинен тривати не більше 30 секунд, але проходити кілька разів в день. Через кілька днів вводяться нові картки, а вивчені прибираються. Схожим чином відбувається навчання математики. Дитині показуються картки із зображеними на них червоними крапками. Картки повинні бути однакового розміру, на кожній різну кількість точок, хаотично розкиданих по картці. Чому точки? Дитина трошки інакше сприймає явища і предмети. Цифра для нього абстрактне і незрозуміле поки поняття. Йому набагато простіше зрозуміти, що таке два яблука, ніж просто поняття два. Як тільки малюк освоїть точки, їх можна буде складати в прості приклади. Останнім етапом є засвоєння енциклопедичних знань. Цей етап також відбувається за допомогою карток. Зображення можуть бути абсолютно різними: великі вчені, музичні інструменти, дерева, дикі тварини і багато іншого. Ці картки демонструються також як і всі інші. Чим далі ви просувається в навчанні, тим більше воно ускладнюється. Якщо раніше ви могли просто назвати предмет, то далі необхідно все більше і більше розгортати своє пояснення.