За останні місяці кілька кріптовалютних бірж оголосили про своє закриття. Експерти розповіли, з якими проблемами стикаються кріптобіржі, і як трейдер може визначити надійність торгової кріптоплощадкі.

Новини біткоін читайте на сторінках інформаційного порталу Cryptobit.media.

В сухих зведеннях новин майже кожен місяць можна побачити повідомлення про закриття кріптовалютних майданчиків. У жовтні минулого року кріптобіржа MapleChange закрилася після злому, пізніше стало відомо про припинення роботи канадського майданчика QuadrigaCX. Напередодні керівництво української біржі Liqui повідомило про припинення роботи через обвалення кріпторинка і зниження обсягів торгів.

Експерти вважають, що насправді приводів для закриття кріптовалютної біржі не так вже й багато, і невеликі обсяги торгів — один з них. Ще однією частою причиною стає хакерська атака, рідше біржі йдуть через технічні труднощі.

Для роботи біржі середнього розміру з помірною навантаженням і частотністю торгівлі потрібно не так вже й багато коштів — в межах $0.5 млн в рік, якщо команда проекту компактна, розробники залучаються на зовнішніх умовах і відрядно, а серверна потужність використовується розумно.

Два роки тому дохід кріптобірж формувала плата за лістинг нових токенів, яка становила від 10 до 200 тисяч доларів. Зараз цей ресурс «стиснувся до нуля», так як нові проекти готові платити тільки за присутність на топових майданчиках, гравці 2-3 ешелону на платній основі малоцікаві.

Перед початком роботи з кріптовалютною біржею фахівці рекомендують визначити її надійність. Стійкий майданчик буде відрізнятися високим рівнем безпеки і достатністю капіталу. Оцінити перший параметр можна за звітами найбільших компаній цифрової безпеки. Інший варіант - шукати майданчик, що пройшов аудит гравця рівня Group IB.