Сучасні методи лікування раку сечового міхура дозволяють зберегти пацієнту якість життя. Саме це є пріоритетом для лікарів клініки Біляка. Вони підбирають схему лікування індивідуально для кожного пацієнта. На ранніх стадіях, якщо це можливо, зберігають орган, видаляючи тільки пухлину. Якщо ж сечовий міхур неможливо врятувати – пропонують різні варіанти відведення сечі.

Які симптоми раку сечового міхура?

Ця хвороба підступна тим, що може досить довго не проявляти симптоматики. Ось чому важливо регулярно проходити обстеження.

Запідозрити в себе рак сечового міхура можна за такими ознаками:

  • важке та болюче сечовипускання;

  • кров у сечі;

  • набряк зовнішніх статевих органів;

  • біль у сечовому міхурі, що віддає у поясницю, пряму кишку та пах.

Усі ці симптоми свідчать про те, що треба негайно звернутися до лікаря та пройти обстеження. Чим раніше буде виявлена пухлина, тим більше шансів зберегти орган.

Як проходить лікування раку сечового міхура?

Як будь-який онкологічний процес, це захворювання вимагає хірургічного втручання. Треба якомога швидше видалити пухлину, доки вона не розповсюдилася на сусідні органи та не пустила метастази. Метод видалення залежить від стадії раку та інших особливостей анамнезу.

Якщо пухлина невелика, локалізована у підслизовому прошарку та має чіткі контури, допускається резекція сечового міхура при раку. Це малоінвазивна операція, під час якої вирізається новоутворення та прилеглі до нього тканини. При цьому сечовий міхур та його функціональність зберігається. Це найоптимістичніший сценарій, який не псує пацієнтові якість життя. Людина швидко виписується з лікарні та досить скоро повертається до звичного режиму.

Чому резекція пухлини підходить далеко не всім пацієнтам з діагнозом рак сечового міхура? Річ у тому, що її не можна проводити, коли розміри новоутворення великі, а його клітини проросли у більш глибокі прошарки органу. Також резекцію не проводять при сильній дисплазії прилеглих ділянок, ураженні сусідніх органів та наявності метастазів. У таких випадках призначається радикальна цистектомія – видалення сечового міхура.

Коли людині видаляють сечовий міхур, треба подбати про відведення сечі. Це може бути пряме виведення сечоводів на передню стінку живота або формування системи забору сечі з фрагментів тонкої кишки з подальшим виведенням на передню стінку живота. Але сьогодні такі варіанти вже вважаються «минулим віком», тому що лікарі навчилися створювати новий сечовий міхура за методом «Double-U». Ця операція активно застосовується у клініці Біляка та проводиться лапароскопічним методом.

Алгоритм операції:

  • Пацієнту дають наркоз, а коли він засинає, роблять проколи у животі.

  • Хірург оглядаю робоче поле.

  • Проводиться видалення сечового міхура.

  • Лікар вирізає фрагмент тонкої кишки, після чого повертає їй цілісність за допомогою анастомозу.

  • З отриманого відрізку тканин формується новий сечовий міхур, а потім з’єднується з сечоводами та уретрою.

  • Проводиться контроль крововтрати, встановлюється катетер. Інструменти виймаються, проколи закриваються.

Це просто дивовижно! Завдяки методу формування нового міхура з фрагментів кишківника хірургам вдається не тільки врятувати життя людини з запущеною формою раку, але й зберегти його якість. Після операції на пацієнта чекає тривала та складна реабілітація, але згодом він повністю повертається до нормального життя. Ніяких стом, накопичувачів та неприємних запахів!