Приватні підприємці в Україні мають можливість отримати кредит під досить високий відсоток. Зазвичай відсоткова ставка складає 17-36% річних. Але новачкам у сфері бізнесу банківські установи частіше відмовляють в отриманні кредиту, бо вони не можуть гарантувати, що бізнес буде прибутковим, й з поверненням боргу не виникне проблем. Реальний успішний бізнес, що функціонує на протязі 2-3 років, має можливість отримати позику для розвитку у великому обсязі.
Види кредитів для підприємців
Підприємцям найчастіше надаються кредити без застави на короткий термін. Це кредитні карти та овердрафти за рахунком. Термін запозичення не перевищує 3-12 місяців. Для отримання позики на тривалий термін (3-10 років) банки вимагають надання ліквідної застави у вигляді цінного майна або нерухомості.
фінансові установи надають кредит для ФОП:
- для здійснення поточної діяльності (овердрафт, кредитна карта, онлайн-кредитування);
- для придбання сировини (поповнення оборотних коштів);
- на розвиток бізнесу (інвестиційні позики);
- споживчі кредити (як для фізичних осіб);
- спеціальні кредитні програми для аграріїв
Суми короткотермінових кредитів готівкою складають від 50 тисяч до 1-2 мільйонів гривень. Сума довготермінових позик може сягати 20 млн гривень. Аграрії можуть розраховувати на значно більші суми (50-100 млн гривень).
Найбільш активно кредитують дрібний бізнес Ощадбанк, Приватбанк, ОТП банк Райффайзен банк Аваль, Укрексімбанк, Альфабанк та інші банківські установи.
Якщо банк відмовляє у наданні позики, ФОП може звернутися за кредитом у МФО. Такі фінансові організації висувають до позичальника низькі вимоги, але відсоткові ставки встановлюють дуже високі (від 10% на місяць). На жаль, часто звернення в МФО залишається єдиним варіантом отримання позики для ПП.