Шпак Олександр Леонідович пройшов непростий шлях від звичайного інженера до генерального директора «Хмельницькобленерго».

Юрій Крамазін займає посаду працівника прокуратури Україні.Також він є і зслуженим юристом та суддею, доктором філософських наук та гетьманом козацтва України. Декілька днів тому, він відвідавХмельниччину з робочим візитом, зустрічався із владою та шанованими в місті людьми. ЮрійАнатолійович всім розповідав про особливості своєї юридичої діяльності. Зауважив, що зараз побільшало випадків, коли ні в чому не винних людей намажаються запроторити за ґрати. Саме такийвипадок стався із колишнім керівником ПАТ «Хмельницькобленерго» - Олександром Шпаком. Йомупред’явили звинувачення у розкраданні коштів на сумму біля 23 мільйонів гривень, та ще й додатковозвинуватили у сепаратизмі.

Шпак Олександр Леонідович пройшов непростий шлях від звичайного інженера до генерального директора «Хмельницькобленерго». Проте ким би він не працював, він завджи залишався гідноюлюдиною, йго основний принцип: жити по совісті та робити лише добрі справи. Завжди працював на результат, в роботі викоистовував не тільки стандартні шаблонні рішення, але й нестандартні підходидо вирішенння питання.

Самий відомий його об’єкт трансфортаторна підстанція «Прибузька». ЇЇ було побудовано за принципом, якщо будувати, то робити це найкраще. В роки побудови, не було жодної аналогічної станції по всійУкраїні. Ще можна відмітити, що будували її лише на власні кошти, без жодних допомог та кредитів. Та попри всі складнощі, Олександр Леонідович зміг закінчити будівництво в найкоротші терміни, а цейоб’єкт відповідає самим висоим стандартам навіть у наш час. Для директора сама висока цінність була – споживачі, він робив все можливе, щоб їм було комфортно.

Зі слів юриста ми зрозуміли, що звинувачення можуть висувати абсолютно будь-якій людині, якщо це комусь буде потрібно. Справа Шпака тривала понад три роки, проте Олександр Шпак не складав руки, оскільки він точно був впевнений у своїй правоті, йому допомагали кращі юристи - Микола Сухій та Юрій Кармазін. Слідство вбачало якісь незаконні схеми, тому що компанія під час будівництва змінилапідрядника, але вони не вникнули в питання чому так сталося, що підрядник змінився, перед тим як висувати такі звинувачення до дииректора. Звинувачення в сепаратизмі було знято одразу післяпершого ж допиту, слідчим було пред’явлено договори з закордонними постачальниками на обладнання, яке було закуплено для створення закритої трансформаторної підстанції, створення якої і ініціював Шпак. Олександр Шпак та його родина дуже важко пережили всі ці звинувачення.

Також, незаконно повели експертизу та ревізію, акти з цих перевірок стали основою для підозри. Однак, апеляційний суд скасував всі надані дозволи для проведення ревізії, і як бачимо справедливістьперемогла. В результаті цього рішення, в жовтні 2018 року всі підозри були зняті та репутаціявідновлена. В діях Олександра Шпака не вбачали ні суб’єктивних та об’єктивних сторін кримінальногоправопорушення, і таким чином на основі цих данних справу закрили. Усі підозри, які закидали чоловікубули ретельно перевірені та спростовані.

Шпак Олександр Леонідович і до сьогодні вважається заслуженим енергетиком України. Після того, як він вийшов на пенсію, захистив дисертацію в сфері енергетики і зараз готує нових спеціалістів в ційгалузі. Працює у Хмельницькому національному університеті, та являється кандидатом наук у галузіенергетики. Такоє він є кавалером ордену за заслуги II та III ступенів, почесним громадянином Городка та Летичева, отримав нагороду за заслуги перед Хмельниччиною.