Отримати кредит с поганою історією набагато складніше, ніж зазвичай, але це можливо. Дамо кілька практичних порад та варіантів, які можуть допомогти оформити кредит с поганою історією.
Кредит у МФО
Як показує практика, найвищі шанси отримати кредит с поганою історією клієнт має у МФО. Це пояснюється політикою мікрофінансових організацій, які свідомо йдуть на високий ризик, надаючи кредити позичальникам, яким відмовляють інші кредитно-фінансові організації. Кредит у МФО можна оформити у будь який час доби за дуже короткий термін (до 1 години).
Оформляючи кредит у МФО, треба враховувати, що він видається на короткий термін під високі відсотки. У більшості організацій термін кредитування не перевищує 1 місяця, під відсоткову ставку 1-2% щодня від тіла кредиту.
На ринку мікрокредитування в Україні працюють сотні різних МФО. Перед оформленням кредиту необхідно вивчити умови в різних конторах і вибрати найкращий варіант. Фахівці рекомендують віддавати перевагу перевіреним та надійним кредиторам. Щоб не ускладнювати фінансові проблеми, не беріть більше, ніж можете повернути у терміни, зазначені у кредитному договорі.
Кредити під заставу
Другий популярний спосіб оформити кредит із поганою історією – це кредит під заставу. Наприклад, такий кредит можна взяти у ломбарді. Оскільки застава є гарантією повернення кредитних коштів, ломбард не цікавиться кредитною історією своїх клієнтів. У разі невчасного повернення кредиту ломбард на аукціоні реалізує заставну цінність клієнта та погасить кредит. При цьому, не має значення, покриє продаж застави кредитну заборгованість чи ні. У будь-якому випадку, кредит користувача вважатиметься закритим. З цієї причини розмір кредиту в ломбарді буде в кілька разів меншим, ніж оцінна вартість застави. Таким чином, адміністрація ломбарду знижує потенційні ризики збитків від продажу застави несумлінних клієнтів.
Кредити з поручителями
Кредит з поручителями — це форма позикового зобов'язання, коли позичальник надає поручителів, які готові взяти відповідальність за не повернення кредиту у разі, якщо сам позичальник не зможе виконати свої зобов'язання. Порука є для банку або кредитної організації додатковою гарантією повернення коштів.
Поручитель зобов'язується погасити борг (чи його частину), якщо позичальник виявиться неплатоспроможним. Поручитель має бути фінансово заможним та відповідати певним вимогам: мати постійний дохід, відсутність заборгованостей, гарну кредитну історію. Найчастіше поручителем може лише близький родич позичальника.
Якщо позичальник перестає платити за кредитом, зобов'язання переходять на поручителя, включаючи штрафи та пені. Порука може погіршити кредитний рейтинг поручителя, навіть якщо позичальник сумлінно виконує свої зобов'язання.
Перед підписанням договору поруки поручителю слід уважно вивчити умови, щоб розуміти свої можливі ризики та зобов'язання.
Існує ще один дуже простий спосіб вирішити тимчасові фінансові проблеми – зайняти суму у друзів, знайомих, родичів. Однак, цей варіант можливий лише в тому випадку, якщо такі знайомі є, і вони згодні дати грошей у борг.