Цього року все змінилося. Найнижчий курс долара і євро в банках був не посеред літа, а на початку осені. Ситуація не зрозуміла: продовжувати купувати валюту чи продавати, доки вона ще більше не втратила в ціні, як це прогнозують деякі фінансові аналітики?

На курс міжбанку впливають 2 основні гравці: НБУ, що активно скуповує долари і тим самим зупиняє падіння курсу валют, і компанії-нерезиденти, які скуповують українські цінні папери, обмінюючи для цього валюту на гривню і тим  зміцнюючи національну валюту.

З початку року кількість ОВДП у власності компаній-нерезидентів зросла в 15,5 разів - майже до 100 млрд. гривень (у перерахунку на гривню), що складає близько 4 млрд. доларів. Такий самий обсяг валюти викупив Національний банк з початку року - 3 990,3 млн. доларів. Думаю, це не випадковий збіг.

Отже, завдяки іноземним інвесторам, які скуповують українські ОВДП і таким чином врівноважують міжбанк, НБУ успішно поповнює свої резерви.

Готівковий курс долара відслідковує всі злети і падіння безготівкового курсу долара, повністю повторюючи зміни курсу на міжбанку.

Завдяки активному продажу валюти на ринку нерезидентами готівковий долар втратив в ціні майже 15% з початку року: з 28-ми до 24-х грн. «Сезонність» курсових коливань, яка склалася останніми роками (взимку курс долара був найвищий, навесні поступово знижувався і досягав найнижчих значень влітку, а восени знову зростав), залишилася у минулому.

Єдиний стабільний орієнтир для готівкового ринку валюти залишився незмінним - міжбанк, на якому стрибки долара вгору чи вниз відразу ж впливають на готівкові курси.

Источник: Курс Украины