Картинки по запросу Сучасні способи протезування зубівПротезування являється засобом лікування в ортопедичній стоматології.  Потреба у протезуванні виникає:

·  у разі патологічної стертості зубів, з якою стикається до 12% людей;

· при руйнуванні значної частини зубної коронки, що характерно для запущеної стадії карієсу;

·  коли проведення реставрації за допомогою пломб неможливе;

·  при повному руйнуванні коронки зуба, коли залишається лише корінь;

·  при повній відсутності зубів.

Знімні протези

Пацієнтам пропонується різні види знімного протезування з використанням:

·  частково знімних протезів;

·  умовно знімних протезів;

·  повністю знімних протезів.

Високий попит мають знімні протези з акрилу, але вони можуть викликати алергічні прояви. Якщо пацієнт помічає появу неприємного печіння слизової оболонки, значну сухість у роті, різні висипи, то це і є прояв алергії. У такому разі на ніч протез потрібно знімати, хоч для сучасних протезів така вимога не обов’язкова.

Незнімне протезування

Незнімне протезування передбачає відновлення зуба або його частини протезами, які фіксуються в ротовій порожнині на постійній основі. Для цього використовують:

·  коронки;

·  імпланти;

·  мостовидні протези. 

Стоматологи використовують металокерамічні та цілісні пресовані коронки з кераміки, литі та штамповані коронки з металу, коронки вироблені на каркасах діоксиду цирконію або оксиду алюмінію, а також вироби з композитних та металокомпозитних матеріалів, пластмаси та металопластмаси. Для тривалого використання краще використовувати коронки з керамічних матеріалів, хоч вони мають відносно високу ціну. 

Можливості стоматологів у відновленні порушеної формули зубів не обмежуються використанням коронок та мостів. З появою у середині XX сторіччя дентальної імплантології, з’явився сучасний спосіб відновлення - імплантація зубів. Цей сучасний спосіб передбачає використання імплантатів для відновлення відсутніх зубів. Коли відсутні один або кілька зубів, метод імплантації найбільш ефективно та надійно розв’язує проблему та має цілий ряд переваг:

· здоровими залишаються зуби, що стоять поряд з імплантатом, адже вони не вимагають додаткової обробки як це відбувається під час установки мостовидних конструкцій;

· пацієнт швидше адаптується та перестає помічати встановлений імплантат;

· після заміщення втраченого зуба імплантом швидко відновлюється повноцінна робота мовного апарату та системи травлення;

· імплантат має більший термін служби, ніж мостовидна конструкція.

Але метод імплантації не завжди може бути використаний, бо має ряд протипоказань:

· не встановлюють імплантати при захворюваннях кісткової тканини та при порушеному згортанні крові;

· при наявності ВІЛ-інфекції та онкологічних захворювань;

· коли мають місце психічні розлади, вагітність, надмірне куріння (більше пачки сигарет на протязі доби).

У клініці H-CLINIC фахівці користуються швейцарською системою зубних імплантатів Straumann, яка займає передові позиції за отриманням результатів імплантацій.

Спеціалісти клініки підвищують кваліфікацію, беручи участь у наукових конференціях та семінарах, переймають досвід у провідних фахівців з європейських країн. На отримання позитивних результатів імплантації має вплив грамотний підхід до планування операцій, об’єктивне оцінювання стану кісткової тканини та точний підбір розмірів імпланту. При оперативному втручанні стоматологи-хірурги дотримуються вимог європейських протоколів.

Тільки кваліфікований спеціаліст допомагає пацієнту у виборі самого ефективного методу протезування.