З приводу всіх пересторог щодо їзди на велосипеді взимку досвідчені велофанати можуть висунути низку вагомих контраргументів. Часом пересуватися найхолоднішими місяцями на двоколісному другові навіть приємніше і безпечніше, ніж влітку. Такі прогулянки точно менш екстремальні, ніж їзда по заметах на автомобілі чи навіть ходіння пішки в ожеледь. Тож придбати велосипед в інтернет-магазині мережі гіпермаркетів «АШАН» і кататися на ньому можна будь-якої пори року. Аби підібрати підхожий транспортний засіб, достатньо перейти за посиланням https://auchan.ua/velosipedy/.
Екіпіровка
Щоб взимку відчувати себе на дорозі комфортно, велосипедисту знадобляться:
- термобілизна. Уникайте виробів з бавовни, оскільки вона затримує вологу, довго сохне і внаслідок цього швидко охолоджує тіло;
- теплий одяг. Мова про шерстяні або флісові светри чи кофти;
- спортивні штани й куртка, які захистять від вологи й вітру;
- спортивне взуття, теплі шкарпетки;
- широкий довгий шарф, шапка або шапка-маска, котра захищає обличчя. Також обов’язково придбайте теплі рукавички.
Одяг має бути неважким і повинен не обмежувати рухів.
Догляд за двоколісним другом
Якщо взимку за велосипедом відповідним чином не доглядати, під впливом низьких температур, снігу, бруду й солі він почне швидко руйнуватися. Тож ретельно чистьте транспортний засіб після кожного заїзду, змащуйте деталі й механізми спеціальними розчинами.
Щоб відчувати себе впевнено в ожеледь, варто змінити гуму на оснащену 50–200 шипами, розташованими у 2 ряди. Якщо плануєте екстремальні поїздки, то можна обрати покришки з 350 шипами, розміщеними в 3–4 ряди.
Камери в зимовий період краще трохи не докачувати. По-перше, так площа їх дотику з дорогою буде більшою. По-друге, камери краще адаптуватимуться до низьких температур і їх різких перепадів. Гальма використовуйте механічні або гідравлічні, за жодних обставин вони не підведуть.
Правила пересування на велосипеді зимовими дорогами
Перед виходом з дому рекомендується потримати велосипед у під’їзді, щоб він звик до холоду. Також узимку після прогулянки не варто одразу заносити транспортний засіб з вулиці в тепле приміщення.
Гальма завжди мають бути в стані готовності. Тому слід періодично (раз на 10–20 хвилин) натискати ручне гальмо і проїжджати так кілька метрів. Узимку не варто зрізати повороти під гострим кутом, краще робити їх за великим радіусом, а дорогу під нахилом — проходити пішки. Пам’ятайте, що світловий день найхолоднішої пори року короткий, тож потурбуйтеся про додаткові світловідбивачі, світлодіоди та ліхтарі.