Не так давно перетворення сонячної енергії в електрику було неможливим. Зараз же це явище застосовується досить широко. В Європі використовуються всі переваги використання такого перетворення. Сонячну енергію використовують не тільки для обігріву житла, але і для інших цілей.

Цікавить установка сонячних батарей? Тоді вам варто ознайомитися з пропозицією компанії Генерація!

У нашій країні ця область розвивається повільніше, але обладнання, необхідне для цих цілей, стає все дешевше.

Де застосовуються сонячні батареї

Застосовуються ці панелі дуже широко. Їх можна зустріти як в космічній галузі, так і в сільському господарстві. Використовуються такі батареї також і для побутових цілей. Наприклад, вуличні світильники, які заряджаються енергією сонця, застосовують для освітлення вулиць, а також присадибних ділянок будинків.

Сонячні батареї дозволяють використовувати електрику там, де раніше це було неможливо. В Україні є багато селищ, які досі не можуть підібрати сонячні модулі і користуватися цим благом.

Вид

Сьогодні використовують сонячні батареї різних типів. Для побутових цілей найчастіше використовуються кремнієві. Їх робота заснована на тому, що на панель потрапляє світло. Потім напрямок орбіт електронів змінюється. За допомогою перетворювачів виробляється Електрика.

Такі панелі можна розділити на кілька типів

Монокристалічний. Їх особливість в тому, що осередки, на які впливає світло, розташовані в одному напрямку. Це дозволяє отримати найбільш високий ККД, який може досягати 23%. Але для цього панель повинна бути спрямована на сонце. У похмурий день вони будуть не дуже ефективні.

Полікристалічний. Тут кристали кремнію спрямовані в різні боки. ККД при цьому невисокий. Він становить близько 16-18%. Але в похмуру погоду ці панелі все одно будуть працювати.

Аморфний. Їх виробляють за допомогою напилення кремнію та інших речовин у вакуумі. ККД дорівнює 6-7%. Але у них є перевага - вони можуть працювати в дощ і в туман. Крім того, коштують вони недорого.

Гібридні панелі поєднують монокристалічні панелі і аморфні. Вони ефективні при розсіяному світлі.