Хто не мріє про власний автомобіль? І сьогодні є чимало способів його отримати: можна звернутися в автомобільний салон за новою моделлю, пошукати оголошення в інтернеті на відомих автомобільних сайтах або з'їздити на авторинок. Але найпопулярніший варіант - пригнати автомобіль з Європи. Хоча він буде б/в, але в набагато кращому стані, ніж аналогічні варіанти на ринку України.

Складнощі і нюанси

Поки діє безвізовий режим, пригін авто з Європи досить вигідний і порівняно нескладний процес. Найпопулярніші країни - Польща, Литва, Німеччина. Якщо хочеться отримати непоганий варіант за гарною ціною, то підійдуть литовські або польські авто. Німецькі, як правило, елітні і більш дорогі, тому перш, ніж братися за пошук транспортного засобу, необхідно:

  • Розрахувати свій бюджет. Обов'язково потрібно врахувати, що в нього увійде не тільки безпосередня вартість самого авто, а й витрати на дорогу, розмитнення і оформлення деякої документації. Також іноді виникають певні форс-мажори, тому в бюджеті повинен бути запас.
  • Визначити країну. Чим ближче буде знаходитися автомобіль, тим менше доведеться витратити на дорогу. Від країни залежить також стан і марка машини. Наприклад, американські авто краще купувати в Голландії або країнах Скандинавії, німецькі або французькі в Польщі, Литві.
  • Обрати відповідну марку і модель. Вона може бути абсолютно будь-який, але обов'язково не старші 2010-го року і відповідати стандарту Євро-5.

Як проходить покупка авто

Щоб придбати авто в Європі, доведеться самостійно з'їздити до продавця. Вибирати краще кілька моделей, щоб мати варіант про запас, адже б / у автомобілі в хорошому стані швидко купують. Варто пам'ятати, що більше 10 000 євро готівкою ввозити в Європу не можна, тому, якщо авто дорожче, то краще запастися банківською картою. Оформити всю документацію (наприклад, договір купівлі-продажу) можна буде на місці.

Розмитнення

Пригнати автомобіль в Україні - півсправи, потрібно його ще розмитнити, якщо хочеться стати офіційним власником і їздити по країні без нюансів. На цей процес відводитися 10 днів після в'їзду. Варто пам'ятати, що з 2016 року потрібно ще один документ «Сертифікат походження», в якому вказується вся важлива інформація. Так що подбати про його наявність важливо ще на етапі покупки. До речі, вид цього документа може бути різним для всіх авто.

біржа послуг автопригону - VARTA

Замовити авто під ключ

Оформлення всієї документації краще довірити брокеру. Це буде коштувати трохи дорожче, але збереже нерви і час. А ще краще скористатися сервісом VARTA - це біржа по пригону автомобілів в Україну під ключ, щоб не довелося проходити всі ці "кола пекла". Фахівці з досвідом зможуть набагато швидше знайти потрібно авто і привезти його без форс-мажорів.