Якщо раніше було достатньо зробити продукт, то зараз більшу вагу має ефективність його виробництва, продуктивність праці, стабільність та точність, а також скорочення ресурсів на функціонування підприємства. Автоматизація бізнес-процесів – це передача функцій персоналу автоматизованих систем, які стали можливими завдяки неймовірному зростанню технологій.

Ми пропонуємо вам ознайомитися з прикладами на основі оптової торгівлі. Вони зрозуміло показують, для чого потрібна автоматизація, що це таке і як вона працює.

Приклад 1. Продажі

Згадаймо минуле: раніше, щоб укласти договір на поставку, ви приїжджали до клієнта, вели переговори, записували його номер в щоденнику. Після цього поверталися в офіс, щоб підготувати комерційну пропозицію. Тільки по шляху в офіс вас атакували інші клієнти зі своїми питаннями, і по приїзду ви вже смутно пам'ятали, про що вели переговори на зустрічі.

В результаті забували вчасно зателефонувати клієнту, тому що нагадування про цей дзвінок записано 3 сторінки назад. Після ви знову приїжджали до клієнта з комерційним договором, а потім і за грошима.

Зараз же, автоматизація бізнес-процесів дає можливість працювати віддалено, і не витрачати час на шлях до клієнта і назад. Вся історія переговорів фіксується в картці клієнта, а про всі завдання за контрактом у вас стоять повідомлення, щоб не забути про них.

Приклад 2. Логістика

Щоб мати достатній, але не зайвий запас на своєму складі, раніше ви спиралися на своє чуття: це ніби нормально беруть, а ця позиція йде так собі. І нерідко воно вас підводило: то якісь позиції роками лежали на складі, то в один момент всім вашим клієнтам подавай одну якусь позицію, яка закінчувалася після другого дзвінка. На цьому ви постійно втрачали гроші, то від витрат на зберігання, то від втрачених угод.

Зараз же у вас є сучасні системи складського та товарного обліку, які точно вам показують, яка позиція та з якою періодичністю набуває, і на основі цих даних прогнозує майбутній попит.

Приклад 3. Маркетинг

Пам'ятаєте, як ви раніше проводили рекламні кампанії: встановлювали біл-борди, робили масові розсилки, наймали промоутерів, щоб вони пропонували ваші послуги. І ефективність цих заходів ви оцінювали за наступним принципом: виручка зросла - ефективно, не виросла - неефективно.

Зараз же у вас є можливість показувати свою рекламу тільки зацікавленій аудиторії, робити максимально персоналізовані пропозиції та підігрівати інтерес до своєї компанії і продукту.