Ця стаття буде корисна тим, хто не знає, як вибрати точковий світильник. Експерти інтернет-магазину освітлення "Мама Декор" розповіли про їх види та ознайомили з усіма їх функціональними можливостями і головними особливостями вибору.
Точкові світильники — це зручний і комфортний варіант освітлення. Але всього 10-15 років тому вони були новинками, які могли собі дозволити далеко не всі. Найчастіше їх монтували в натяжні стелі. Сьогодні ж різноманітність застосування такого освітлення набагато ширше. До того ж цінова політика серйозно змінилася. Так що дозволити собі точковий світильник може практично кожен.
Що потрібно знати про точкові світильники
Широкий асортимент такого роду освітлення дозволяє підібрати саме той варіант, який ідеально буде виглядати у вас на кухні або у вітальні. З їх допомогою вдасться створити сучасний і незвичайний інтер'єр. Точкові світильники можуть дуже вдало замінити класичні люстри. А це ідеальний варіант для тих, хто хоче зробити обстановку в будинку свіже і цікавіше. До того ж за допомогою маленьких світильників такого плану можна отримати цікаві «світлові ефекти». Звичайній люстрі з такими завданнями ніколи не впоратися.
Слід підкреслити основні плюси, які важливо знати про точкових світильниках, а саме:
- сучасний стиль: допомагають додати інтер'єру сучасності і ексклюзивності, відходячи від радянських стереотипів з величезними люстрами і громіздкими скляними плафонами;
- рівномірне освітлення: на відміну від люстри або стандартного світильника, точкове освітлення зробить світло в кімнаті рівномірним і розсіяним, без чітких тіней і неосвітлених куточків;
- детальна підсвічування: за допомогою точкового світильника можна легко виділити певну зону, на якій вам би хотілося зробити акцент — картина, робоча зона, полиця з квітами.
Найчастіше точкове освітлення застосовується для вітальні і кухні. Адже саме там потрібно максимально добре висвітлити територію, без в'їдливого яскравого світла лампи. Але є у них і мінуси, головними з яких можна назвати:
- підвищена ймовірність загоряння: так як точкові світильники потрібно монтувати в стелю, при замиканні або загорянні складно відразу визначити проблему;
- необхідність покупки більше одного світильника, щоб дійсно добре висвітлити приміщення, адже один маленький точковий світильник точно не впорається з цим завданням.
Критерії вибору світильника
Якщо ви займаєтеся підбором точкового світильника самостійно, то до цієї справи важливо підійти серйозно. Сьогодні ринок готовий запропонувати необмежену кількість різних варіантів освітлення. Важливо спочатку розуміти, який світильник вам потрібен, куди ви збираєтеся його ставити і з якою метою. А щоб ви могли легко і швидко здійснити свою покупку, пропонуємо вам розібратися в головних критеріях вибору.
Вид
Розбираючись в видах даного типу освітлення, ви зможете здійснювати не тільки швидкі, але і правильні покупки. Так, точкові світильники класифікують:
- за типом монтажу;
- за типом конструкції;
- за кількістю джерел світла;
- за типом використовуваної лампи.
Дуже важливо брати до уваги кожен з вищеназваних пунктів, адже вони безпосередньо будуть впливати на зручність і майбутню експлуатацію вашого світильника. Пропонуємо більш детально розібратися в кожному з видів точкового світильника.
За типом монтажу
Звертати свою увагу на тип монтажу точкового світильника дуже важливо. Особливо цінною буде ця інформація для тих, хто хоче самостійно зайнятися установкою, адже вбудовані і врізні моделі монтуються досить складно, на відміну від накладних. З останніми ж може впоратися навіть новачок в цій сфері. За типом монтажу прийнято розрізняти такі види світильників:
- Врізні або вбудовані світильники. Прийнято використовувати для натяжних або підвісних стель. Вони повинні бути вмонтовані в саму несучу поверхню. Таким чином вся основа світильника буде приховано під стелею. А ось зовні залишиться декоративна частина. Виглядають вони дуже витончено і вишукано, без зайвих частин і деталей. Також важливо зауважити, що такі світильники можна встановлювати в будь-яку гіпсокартонну поверхню, в меблі, стіни і будь-які декоративні об'єкти інтер'єру.
- З монтажною планкою. Це прекрасний варіант для тих, хто хоче встановити об'єкт освітлення сам. Наявність монтажної планки дозволяє швидко і без зайвих зусиль встановити точковий світильник самостійно. Все, що вам залишиться — це знайти рівну поверхню і прикрутити пристрій.
- Накладні точкові світильники також досить прості і легкі в установці і менш вибагливі, ніж врізні моделі. Тому їх можна використовувати для звичайних поверхонь, навіть цегляних або бетонних. А завдяки накладній планці вам не знадобиться змінювати косметичний стан стіни. Єдине, що потрібно буде зробити — це отвір для проводки. Кріпляться всі світильники даного виду на звичайні саморізи.
За типом конструкції
Ще один важливий критерій вибору точкового світильника — це тип конструкції. Існують поворотні, статичні і поворотно-висувні моделі. Кожна з них має свої відмінні риси. Одні ідеально підійдуть для ванної та передпокою кімнати, Інші — для вітальні і кухні, треті і зовсім виявляться універсальними.
- Поворотний. Користуються величезною популярністю. Головний їх плюс полягає в тому, що напрямок освітлення можна міняти самостійно. При цьому важливо враховувати, що діапазон освітлення не буде дуже великим. Якщо ж ви хочете висвітлювати великий простір, найкраще буде придбати відразу кілька світильників. А для більш тривалого зносу важливо буде звернути свою увагу на посилення несучої поверхні.
- Статичний. Найпоширеніший і доступний вид точкових світильників. Ці моделі використовують тільки чітко спрямований світловий потік. Якщо ви точно знаєте, що змінювати освітлення в кімнаті взагалі не знадобиться, то цей вид ідеально вам підійде. Дуже часто їх купують для передпокою або ванної кімнати. Завдяки своєму маленькому розміру, вони дуже мило і акуратно виглядають в стелі, в стінах і в інших частинах домашнього інтер'єру. Як приклад можна поглянути на точковий світильник Eglo PINEDA.
- Поворотно-висувні. Якщо часта зміна обстановки є важливим пунктом вашого комфорту, то такий варіант вам обов'язково підійде. На відміну від простих поворотних моделей, які не можуть охопити велику кількість території, поворотно-висувні з легкістю впораються з цим завданням. З їх допомогою можна самостійно розставляти світлові акценти по всій кімнаті.
За кількістю джерел світла
Кількість джерел світла буде безпосередньо впливати на яскравість освітлення бажаного приміщення. Так, якщо ви хочете осяяну світлом кімнату, то слід віддавати перевагу світильників з 4-ма і більше джерелами світла. До того ж найкраще буде придбати відразу кілька штук. В іншому випадку слід придбати світильник з одним або двома джерелами світла.
Найпопулярнішим і поширеним варіантом є світильники з одним джерелом світла. Вони найбільш прості у використанні і установці. До того ж цінова політика таких ламп також одна з найдоступніших.
Також є точкові світильники з двома джерелами світла. Вони за своєю формою більше нагадують лампи з двома плафонами. Найчастіше вони з'єднані однією основою. Чудово виглядають на стелі і на стінах. До того ж досить легко кріпляться.
Але якщо ви хочете купити точковий світильник з більш ніж одним джерелом світла — це не означає, що доведеться викласти цілий статок. Так, є відмінний варіант освітлення з трьома джерелами світла.
Один з видів освітлення, що найбільш рідко зустрічаються — це точковий світильник з чотирма і більше джерелами світла. Пов'язано це з тим, що вони досить габаритні. Вся витонченість і затребуваність точкових світильників прихована в їх маленьких розмірах. І якраз цей плюс втрачається в даному випадку. Але бувають ситуації, коли вони виручають. Наприклад, дуже яскраве і спрямоване освітлення з 4 джерелами світла вдало підійде для робочої зони візажиста або художника. Тоді можна придивитися до Zuma Line.
За типом лампи що використовується
Тип використовуваної лампи в світильнику — це один з найважливіших показників при її покупці. Саме від цього будуть залежати наступні показники:
- тривалість експлуатації світильника;
- яскравість освітлення;
- вартість світильника і багато іншого.
Оскільки у вбудованих світильників, на відміну від люстри, не можна легко дістати і поміняти лампочку, вони використовують спеціальні моделі. Кожна з них повинна довгий час функціонувати без заміни. Пропонуємо вашій увазі найбільш популярні варіанти ламп для точкових світильників з прикладами самих об'єктів освітлення.
Точкові світлодіодні світильники LED сьогодні користуються дуже великою популярністю. До того ж таке освітлення поступово витісняє давно звичні для нас лампи розжарювання, люмінесцентні, а також Галогенні лампи. Причиною такої популярності є наступні переваги:
- дуже довгий термін експлуатації (близько 50 000 годин), а з таким показником не зрівняється жодна лампа розжарювання;
- низьке споживання електроенергії, що дозволяє добре економити на освітленні;
- хороша світловіддача (на відміну від лами розжарювання, світлодіоди віддають більше світла, ніж тепла);
- високий ступінь пожежної безпеки (завдяки тому, що світлодіодна лампа не нагрівається, ризик загоряння мінімальний).
З галогенною лампою — це також досить популярний вид освітлення. Важливо розуміти, що галогенні лампи є тими ж лампами розжарювання, але зроблені у вигляді кварцової колби з інертним газом і галогеном.
Головна їхня перевага — це підвищена світловіддача при тій же витраті електроенергії. До того ж цінова політика у них дуже доступна. Але також слід згадати і про нестачу. Вони можуть зміщувати свій спектр освітлення трохи в синю область. Але цей мінус не є критичним, і помітити його досить складно.
Лампа Едісона. Якщо вас цікавить ретро-світильник, то точковий світильник з лампою Едісона створений саме для вас. Такі лампи прекрасно поєднуються з відкритою електричною проводкою або квартирою в стилі лофт і хай-тек. До того ж важливо зауважити, що їх досить складно знайти в продажу. З її допомогою можна прикрасити робочий простір, фотостудію, офіс або квартиру-студію. Крім хорошого освітлення, такі точкові світильники додають атмосферності і стилю будь-якому приміщенню.
Точкові світильники з люмінесцентною лампою — це ще один дуже популярний тип освітлення. Вони користуються неймовірним попитом завдяки 3 основним позитивним характеристикам:
- максимально доступна цінова політика;
- дуже хороша передача кольору;
- широкий спектр вибору моделей.
Саме вищеназвані характеристики роблять точкові світильники на основі люмінесцентних ламп найпопулярнішими. А завдяки гарному попиту виробники постійно поповнюють полки новими моделями.
Важливо зауважити, що люмінесцентна лампа, на відміну від також досить популярної лампи розжарювання, прослужить в 10 разів довше. Саме довговічність використання при прийнятній ціні і зробила цей вид ламп безперечним лідером на цьому ринку.
Функціональні можливості
Будь-яка наша покупка супроводжується відразу декількома критеріями, згідно з якими ми приймаємо позитивне або негативне рішення. Функціональні можливості точкових світильників — це не головна характеристика їх якості, але цілком вирішальний фактор при виборі. Так, наприклад, якщо ви не можете зважитися, який варіант вам подобається більше, порівняйте їх функціональні можливості.
Наявність диммера
Диммер — це спеціальний пристрій, за допомогою якого можна управляти потужністю світлового потоку лампи. Таким чином, ви не тільки можете зробити світло яскравіше або менше. Також точковий світильник з диммером дає можливість повністю поміняти колір освітлення. Найчастіше диммер потрібно купувати окремо від лампи, але є і моделі, які продаються вже з ним.
Пульт дистанційного керування
Якщо ви шукаєте точковий світильник, який стане вдалою заміною люстри, то слід звернути увагу на великі моделі. А щоб ваш світильник був максимально комфортним і сучасним, вибирайте модель з пультом дистанційного керування. Завдяки такому доповненню у вас з'явиться можливість з будь-якої точки кімнати його включати, вимикати, а також змінювати яскравість і колір освітлення. Це досить вагомий показник, на який варто звертати увагу під час покупки.
Без вимикача
Найбільш простими і затребуваними моделями є точкові світильники без вимикача. Незалежно від напруги, все точкові світильники підключаються паралельно, тобто в шлейф або ж окремими проводами. Також існує варіант послідовного підключення, як гірлянда.
Так як моделі з диммерами і пультами ДУ Відрізняються досить високою ціною, звичайні точкові світильники без вимикача більш доступні для кожного. До того ж на якість освітлення і термін експлуатації відсутність додаткових функцій ніяк не вплине.
Стиль
Є ще один важливий пункт, крім технічних характеристик, якому слід приділити увагу при виборі точкового світильника — це його стиль. Найчастіше саме дизайнер інтер'єру відповідає за те, щоб об'єкти освітлення ідеально відповідали стилю приміщення.
Артд-деко
Це унікальне поєднання розкішних вишукувань з відтінком старовини і нововведення одночасно. Якщо ви любитель старовинних комодів з дуба або червоного дерева, але при цьому з радістю користуєтеся сучасною стереосистемою і домашнім кінотеатром, то точковий світильник в даному стилі обов'язково підкреслить красу вашого приміщення. Головними прийомами арт-деко в інтер'єрі прийнято вважати:
- контрастні і асиметричні форми;
- чітка геометрія та орнаменталістика;
- натуральні і дорогі матеріали.
Бароко
Ще один стиль, який славиться розкішшю і багатством. Але на відміну від першого варіанту, в цьому стилі не зустрічається нотка сучасності. Головними прийомами бароко в інтер'єрі прийнято вважати:
- підвищену динамічність всіх форм;
- велика кількість кривих і вигнутих ліній;
- яскраві фарби і достаток орнаментів.
Що стосується освітлення, то бароко визнає тільки пишні і розкішні люстри. Саме тому спеціально створювалися точкові світильники, які просто нагадують люстру в масштабі.
Класичний
Прихильники класичного стилю в інтер'єрі також зможуть знайти свою модель. Яким би не був сучасний світ нових технологій, цей стиль досі займає свою лідируючу позицію на цьому ринку. Головними прийомами класичного стилю в інтер'єрі прийнято вважати:
- прямі кутку, велика кількість округлих форм і чітко розраховані лінії округлення;
- симетричність композиції практично в будь-якому напрямку;
- багаті палітри кольорів, різьблення і складні візерунки.
Додавати предмети освітлення в такий інтер'єр слід акуратно. Постарайтеся приділити достатньо уваги підбору точкового світильника з ідеальною формою, щоб він зміг доповнити дизайн вашого приміщення. Якщо не впевнені у своєму виборі, то погляньте на Feron CD003 gold. Багато деталей у вигляді різьблення ідеально підкреслюють класичний стиль. А дуже доступна ціна обов'язково порадує будь-якого покупця.
Лофт
Стиль лофт — це знахідка для тих, хто хоче підкреслити свою бунтарську і молоду натуру, а також для обладнання сучасного житла, кафе, ресторанів і робочого простору. Головними прийомами лофт в інтер'єрі прийнято вважати:
- грубу обробку стін, або ж її відсутність;
- старі потерті меблі, зношені або старі предмети інтер'єру;
- вільне планування, відсутність дверей та застосування нестандартних предметів інтер'єру для квартири (гамаки, лавочки тощо).
Для інтер'єру в стилі лофт ідеально підійдуть точкові світильники зі строгими геометричними формами. Монотонність в кольорі, відсутність зайвих ліній, гравіювань, візерунків і деталей — це те, що потрібно.
Модерн
Якщо у вашій квартирі переважають м'які нюдовие відтінки, округлі лінії і природні матеріали, то вам близький стиль модерн. Він повністю заперечує незграбні лінії і чіткі геометричні фігури. Головними прийомами стилю модерн в інтер'єрі прийнято вважати:
- плавне перетікання ліній з однієї в іншу;
- обмежена кількість текстилю, багато світла і відкритого простору;
- велика кількість точкових світильників, які виділяють потрібну зону світлом.
Модерн вимагає максимально світлих і стриманих відтінків, які можна підкреслити об'єктом освітлення.
Прованс
Якщо ви віддаєте перевагу сільський шарм з витонченістю французького будинку, то стиль прованс створений саме для вас. Головними прийомами стилю прованс в інтер'єрі прийнято вважати:
- величезна кількість білого і світлих пастельних кольорів;
- достаток дрібних об'єктів інтер'єру (подушки, свічники, світильники, статуетки);
- малюнки та візерунки на меблях та інших предметах інтер'єру.
Так, натуральні тканини, меблі з природних матеріалів, яскраві відтінки і багато світла з простором допоможуть повністю поміняти стиль приміщення. Ще одним прекрасним рішенням може стати зміна освітлення.
Сучасний
Для тих, хто вважає за краще мінімалізм і відсутність зайвих елементів, підійде сучасний стиль з обмеженою кількістю будь-яких елементів інтер'єру. Всі предмети обов'язково повинні бути функціональні, а не «для краси», що можна пробачити для стилю прованс. Головними прийомами сучасного стилю в інтер'єрі прийнято вважати:
- одну колірну гамму;
- відсутність дрібних предметів інтер'єру;
- чіткі лінії у всьому.
Також дуже важливо приділити якомога більше уваги об'єктам освітлення. Вони обов'язково повинні бути максимально сучасними і мінімалістичними. Якщо ж мова йде про точкових світильниках, то велика їх частина виконана саме в сучасному стилі. Так що тут вам не доведеться витрачати багато часу на підбір бажаного екземпляра. Наприклад, погляньте на стельовий світильник Eglo FUEVA 1 WHITE.
Корисна порада
Використовуючи інформацію щодо типу монтажу, кількості ламп, функціональних можливостей і стилю стельових світильників, ви вже зможете самостійно підібрати потрібну вам модель. Але є також кілька важливих порад, про які рідко говорять продавці і консультанти. Без них можна зробити досить серйозну помилку при покупці.
- Купуйте Набори: якщо ви знаєте, що вам знадобиться більш ніж 2 точкових світильника, то дешевше буде придбати готовий набір, ніж поштучно.
- Підготуйтеся до покупки заздалегідь: постарайтеся цікавитися акціями і можливими знижками, щоб не пропустити шанс купити бажану покупку дешевше. Корисно буде підписатися на магазин в соціальній мережі, або ж на розсилку по електронній пошті.
- Звертайтеся до фахівців і консультантів. Вони зможуть швидко Вас зорієнтувати, при цьому ви витратите на пошуки бажаного світильника набагато менше часу.
- Правильно розміщуйте світильники. Відстань точкових світильників один від одного не повинно бути менше 30 см, і не менше 20 см від стельових кутів.
- Звертайте увагу на площу приміщення. Якщо площа невелика, то вам вистачить декількох точкових світильників по всьому периметру стелі.
Дотримуйтесь техніку безпеки-мінімум 1 раз на рік слід проводити ретельну перевірку проводки світильників. Це допоможе убезпечити вас від негативних наслідків. І не бійтеся поєднувати і експериментувати. Адже саме вам жити у вашій квартирі, милуватися на придбаний світильник і насолоджуватися створеним комфортом.
Джерело: інтернет-магазин світла "МамаДекор".