Водій може добровільно оформити дві додаткові автоцивілки, які розширюватимуть «повноваження» основної страховки ОСЦПВ. Обидва продукти працюють тільки разом з обов'язковим полісом страхування автоцивільної відповідальності: один «бонус» істотно збільшує розміри лімітів, другий дозволяє в разі невинності отримувати виплати у своїй страховій компанії. Експерти СК «УНІКА» розповіли про особливості та переваги розширених автоцивілок.

Автоцивілка навпаки: пряме врегулювання без обмежень

За програмою прямого врегулювання постраждала сторона отримує виплати за ОСЦПВ у своїй страховій компанії, а не у страховика винуватця. Такий механізм має дві переваги: підвищення надійності страхового захисту та скорочення термінів виплат. Кожен учасник системи бере гроші для компенсацій зі спецрахунка, на якому завжди є гарантійний залишок. Через постійну наявність коштів виплати проводяться швидше — не через 2–3 місяці, а впродовж 20–40 днів після написання заяви.

Ви можете отримати компенсацію у своїй СК і без додаткового поліса. Якщо ваша компанія бере участь в програмі, звертайтеся за виплатою до неї. Але для цього необхідно, щоб «зійшлися зірки»:

  • у кожного учасника аварії був на руках чинний паперовий або електронний поліс автоцивілки з опцією прямого врегулювання;

  • в ДТП зіткнулись тільки два автомобілі;

  • ПДР порушив тільки один водій.

Перша умова — найскладніша. Зараз шанс скористатися прямим врегулюванням випадає приблизно в 30% випадків. У 2020 році в програмі бере участь всього 15 українських страховиків — менше третини всіх СК — членів МТСБУ. Ймовірно, інші компанії приєднаються до системи через рік-два після прийняття змін у «Законі про ОСЦПВ». Але якщо відповідна поправка не пройде, ситуація навряд чи кардинально зміниться.

Якщо хочете завжди отримувати виплати за ОСЦПВ у своїй страховій компанії, укладіть з нею додатковий договір. В такій ситуації ціна автоцивілки дещо збільшиться, але ви можете розраховувати на компенсацію за будь-яких умов — навіть якщо у винуватця не буде страховки або він сховається з місця події. Розмір відшкодування залежить від страховика. Наприклад, додатковий поліс «Автоцивілка навпаки» від СК «УНІКА» (https://uniqa.ua/) покриває збитки до 100 тисяч грн.

Поліс ДЦВ: захист на випадок аварії з дорогою іномаркою

Більшість ДТП «вкладається» в базовий ліміт ОСЦПВ — до 130 тисяч грн за майновий збиток і до 260 тисяч грн за шкоду життю або здоров'ю. Але кожен десятий страховий випадок виходить за ці межі, оскільки вартість ремонту пошкоджених машин класу люкс нерідко обчислюється тризначними сумами. Якщо ліміту не вистачить, доплачувати за дорогі автозапчастини та послуги СТО доведеться винуватцю аварії.

Додаткова добровільна автоцивілка (ДЦВ) дозволяє розширити ліміт відповідальності на 250, 550 або 850 тисяч гривень. Договір ДЦВ прив'язаний до основної страховки ОСЦПВ і без неї не діє.

Додатковий поліс ОСЦПВ можна оформити онлайн або у своїй, або в іншій страховій компанії — де вигідніше. Тариф складає в середньому 0,12–0,2% від розміру «доповнення». Для порівняння вартості розширених автоцивілок різних СК варто скористатися онлайн-калькуляторами.