Необхідність знання про те, якої якості продукти харчування ви їсте, дуже важлива. Якщо мова йде про свіжі продукти, то найбільшу небезпеку тут представляє надмірний вміст в них солей нітратів. Деякі плоди і зовсім не можна вживати в їжу, при цьому вони дуже красиво і апетитно виглядають. Саме тому вимірювач нітратів повинен бути в кожному домі, якщо ви хочете дбати про своє здоров'я.
Що таке нітратомір і як він працює?
Нітрат-тестер або як його ще називають нітратомір - це прилад для побутового персонального застосування, який розрахований на виявлення в фруктах, зелені, ягодах, овочах, а також у сирому м'ясі та рибі кількості нітратів. У плоди вони потрапляють через злочинне ведення сільського господарства, якщо в грунт додається свідомо надлишкова кількість нітратних добрив для збільшення врожаю.
Прилад для вимірювання нітратів дає можливість в цифровому і наочному вигляді вказати на те, наскільки безпечний продукт. В апараті є дані про гранично допустимі концентрації (ГДК) по кожному з продуктів. Їх і порівнює прилад з реальними результатами, щоб точно дати оцінку небезпеки.
Як користуватися побутовим нітратоміром?
Пристрій для вимірювання нітратів створювався для повсякденного використання, тому результати його вимірювання подаються на дисплеї в наочному вигляді, їх легко інтерпретувати.
Щоб точно обчислити концентрацію нітратів в конкретному плоді, необхідно:
- активувати нітрат-тестер і вибрати із запропонованого списку той продукт, який ви збираєтеся перевірити;
- зняти з сенсора ковпачок і занурити його в м'якоть плоду;
- почати вимір, (результат ви побачите майже відразу ж, його слід запам'ятати);
- дістати сенсор і протерти його ретельно сухою серветкою;
- занурити його ще раз в цей же плід в іншому місці, і зробити вимір ще раз;
- процедуру повторюємо не менше 3 разів, при цьому бажано варіювати не тільки місця, але і глибину занурення датчика;
- обчислюємо середнє значення з цих вимірів, в результаті і отримуємо точну концентрацію нітратів в конкретному плоді.
Результат кожного разу буде представлений не тільки в числовому вираженні, але й у вигляді індикації. Тут зелений і жовтий колір вказуватимуть на те, що продукт вживати в їжу можна. Червоний буде вказувати на надмірність вмісту солей нітратів. В останньому випадку його їсти не можна в сирому вигляді.
Вибираємо прилад для вимірювання нітратів
Популярність нітрат-тестерів привела до того, що в них стали інтегрувати інші опції. Наприклад, дозиметр радіації або визначник рівня м'якості або жорсткості питної води. Деякі моделі містять всі три цих функціонали.
Ось приклади найбільш популярних у нас на ринку моделей:
- GreenTest 2 - недорогий варіант хорошого нітратоміра, який дає можливість визначати наявність солей нітратів в 66 продуктах, включаючи рибу і м'ясо. В даному приладі є тільки ця опція, але це позитивно позначається на ціні;
- GreenTest 3 - покращений варіант, що включає відразу дві опції: нітратоміра і вимірювача жорсткості води. Тут результат вимірювання жорсткості також надається в наочному вигляді з індикацією про небезпеку;
- GreenTest ECO 4 - спеціальний прилад, здатний також виконувати дві функції. Під другою функцією мається на увазі можливість вимірювання рівня радіації по гамма-випромінюванню. Прилад містить сучасний лічильник Гейгера для проведення замірів. Примітно, що об'єднання двох таких різних опцій в одному пристрої не позначилося істотно на його вартості;
- GreenTest ECO 6 - мінілабораторія в одному маленькому пристрої, здатному виконувати відразу три функції. Крім вимірювання нітратів в продуктах, нітратомір може визначати ступінь жорсткості води, і має дозиметр радіації. З недоліків такого приладу можна виділити його збільшену вартість в порівнянні з попередниками, але це виправдовується його функціональністю.
Ви можете вибрати собі прилад з будь-якою комбінацією можливостей. При цьому всі вони мають високу точність і надійність.