Оскільки у вересні вже були помічені похолодання та значне зниження температур вночі, фермери та городники активно закуповують агроволокно для полуниці, винограду, зелені, овочів. Друга половина вибирає поліетиленову плівку для теплиць, як укриття.
Хто з них правий, в чому різниця між агроволокном та тепличною багаторічною плівкою - на всі ці питання сьогодні відповість інтернет–магазин sad-ogorod.in.ua, який займається продажем товарів для сільського господарства більше 8 років на ринку України.
Агроволокно для грядок восени
Як укривний матеріал, агроволокно зарекомендувало себе просто чудово:
-
Пропускає повітря;
-
Дозволяє поливати рослини, не знімаючи матеріал;
-
Зручно вносити підживлення, добрива через прорізи в матеріалі;
-
Служить протягом 3-5 років залежно від щільності волокна;
-
Спанбонд бренду Premium-Agro та Агріспан мають у складі захисні добавки від сонця (УФ-стабілізатори), що дозволяє полотну не вигоріти на сонці навіть при постійному використанні;
-
Доступна ціна, в порівнянні з багаторічною плівкою для теплиць і парників;
-
Невелика вага.
Зважаючи на довговічність, великий вибір екземплярів в плані щільності та ширини, фермери обирають біле агроволокно Преміум-Агро залежно від посадок і сезону.
Восени чорне мульчувальне агроволокно для полуниці, винограду 50 г/м2 або чорно-біле, двостороннє – користуються величезним попитом.
Чорне агроволокно (спанбонд) для винограду застосовується для укриття виноградної лози в середині - кінці листопада до настання перших заморозків. Плівка для теплиць в цій ситуації застосовуватися не може: повітря вона не пропускає, у вологому середовищі виноградні лози будуть схильні до грибкових інфекцій і гнилі.
Агроволокно для полуниці чорне – просто незамінне, навесні, влітку та восени.
Перевага методу в тому, що вкривати полуничні грядки можна прямо на бур'яни, без необхідності прополки:
Як виростити полуницю під агроволокном восени:
-
Вибираємо полотно по ширині (1,07 м, 1,6 м, 3,2 м);
-
Вкриваємо грядки, залишаючи відстань ними за вашою схемою;
-
Робимо прорізи з допомогою садового ножа. Є види отворів: круглої форми і навхрест (Х);
-
Висаджуємо полуничні кущики в отвори.
Агроволокно біле для розсади і зелені має низьку щільність від 17-23 м/ кв.м і незначну вагу. Ви можете вкрити молоді рослини, наприклад петрушку, базилік, кріп або цибулю на перо зверху, без каркаса, дуг.
Біле агроволокно 30 щільності для помідорів, огірків також застосовується для укриття перцю і баклажанів. 30 г/м2 – оптимальна товщина для використання всередині парників та тепличних конструкцій, як додаткове утеплення.
Біле волокно 40/50 щільності підходить для укриття картоплі, здатне витримати морози -8...-9 °C. Використовуючи пластикові або оцинковані дуги в якості каркасу, у вас вийде компактна, недорога міні-тепличка:
На відео від магазину Сад-Огород можна оцінити товар та його структуру:
Плівкове укриття має свої переваги та недоліки:
-
Краще утеплює рослини навіть при самих сильних морозах від -10 градусів.
-
В рази ефективніше ранньою весною для швидкого прогрівання грунту перед посівним сезоном.
-
Багаторічний поліетилен зеленого, синього кольору здатний прослужити на каркасі 4 роки, жовтий – 2 роки. Відрізняється від білої первинної/вторинної плівки стабілізатором від сонця при виготовленні.
З мінусів:
-
Ціна за 1 метр суттєво вище, ніж у спанбонду.
-
Велика вагу вимагає більшого числа людей для укриття рослин і встановлення на каркас.
-
Зберігати згорнутий в рулон поліетилен потрібно строго горизонтально, інакше покриття пошкодиться за рахунок тертя і тиску на краї. Спанбонд можна зберігати в будь-якому положенні.
У кожного з цих укривних матеріалів для грядок своє призначення, і один інший ніколи не замінить. Щоб бути готовим до будь-яких погодних умов, професіонали воліють мати в запасі рулони кожного виду, включаючи агротканину.
Висновок
Не варто робити вибір на користь того або іншого матеріалу. Якщо ви власник теплиць - для максимального ефекту укрийте всю конструкцію поліетиленом, а всередині накрийте рослини спанбондом білого кольору для кращого прогрівання грунту та захисту кореневої системи від морозів.
Початківцям городникам і дачникам радимо використовувати чорне агроволокно для мульчування грунту між рядами, купити біле 19-23 товщини для розсади, а білу 50-ку для утеплення дерев, кущів, картоплі та інших овочів з початку листопада по березень.