Бур’янище — постійна проблема для садівника чи дачника: не встигнеш позбутися його, як він з’являється знову. На щастя, сучасні гербіциди від бур’янів значно полегшують це завдання, допомагаючи ефективно боротися з рослинами-шкідниками. Однак це все-таки хімікати, тож треба уважно ставитися до їх вибору, щоб засіб не нашкодив овочевим грядкам.

6TQHC4Mp4B7Tmpb0zEQOf_4F-FjOGvUXLuu7OI9Go6t7NVO7law_zBjQYZtFUp4ePPnpI3q9sAReIFZ6BNesjBbwuBXVh6S_nMc2-Fc1K5HAF5lDn2nxMHcsQEQagWZcxhMuqX7a

Різновиди гербіцидів

Сьогодні на ринку товарів для садівництва представлено безліч продуктів, призначених для видалення непотрібної трави на клумбах і городі. Вони розрізняються за складом, принципом дії ті іншими показниками, однак завжди ефективно виконують свою роботу.

Усі наявні види отрутохімікатів у сільському господарстві поділено на групи за різними показниками. Так, залежно від хімічного складу виділяють:

  • органічні речовини, абсолютно безпечні для живих організмів;
  • неорганічні сполуки, використання яких останнім часом обмежене через низьку ефективність та шкоду довкіллю.

За характером впливу виділяють дві групи агрозахисту: контактні та системні. Перші викликають поверхневий опік, що призводить до в’янення шкідника, а другі проникають всередину рослини та знищують її.

uK9fi-DjpzDmAzMhqQqWibxp3G0-0g8Nl1LcG_lCSq2zGN7Hot79V2agGdeDpNn8VEqV96olD5COMN9qJiHf7NpF782kwiH2f1M2u3IQjOI8uRDxvw3WdEgUohXO1ZxxxPehf737

За принципом впливу також виділяють засоби універсальної та вибіркової дії. Перша група знищує абсолютно всі рослини разом із посівними культурами, саме тому її не використовують у сільському господарстві. Хімікати другої групи завдяки вузькоспрямованому складу знищують тільки певний вид трави.

Агрохімікати можуть наноситись на:

  • кореневище — під час крапельного зрошення;
  • листя — шляхом обприскування наземної частини трави;
  • ґрунт — розсипання порошку або обприскування ґрунту до проростання посіву.

Враховуючи асортимент гербіцидів, вибирати та застосовувати їх треба вкрай уважно та обережно.

Який агрозахист обрати?

Як добрива та будь-які інші агропрепарати, щоб досягти бажаного результату, треба грамотно дібрати потрібний гербіцид. Насамперед він не повинен шкодити сільськогосподарським культурам, але водночас забезпечувати максимальний захист від шкідливої трави.

Якщо на грядці вже посаджені грядки, варто зупинитися на вибіркових отрутохімікатах. Універсальні препарати застосовуються виключно на ще не засіяних або вже очищених від врожаю ділянках ґрунту.

З тонконогими рослинами ефективно борються «Торнадо» чи «Тарго», від мітлиці та вівсюга допомагають «Ураган» і «Пума-супер». Прості злакові знищують «Пантерою» та її аналогами.

Садівники радять надавати перевагу щадним засобам, які не шкодять довкіллю та не порушують мікрофлору ґрунту. Позбутися наземної частини рослин допомагають контактні хімікати, а повністю знищити шкідника — системні засоби.

Інструкція із застосування: поради експертів

Застосування агрозахисту виправдане тільки в разі засилля бур’янищ і неефективності інших способів їх видалення. Особливості використання конкретного продукту вказані в інструкції до нього, але рекомендуємо дотримуватися порад досвідчених аграріїв:

yXjzBLvuEozXCTNylkgMcliGV9x5UcQNr8jyT3vLziZWGy0PRAmd3FzOr-QEALVxQu5ZY1Q03UqIH8t2YlVj0GULrLGzLbcLX_3F_9eAFpy4LtLjvKg0TLOGOH9-URuv1t4p0gjg

  • обробку здійснювати зранку чи після заходу сонця, коли вологість повітря є максимальною, але не під час дощу;
  • ґрунтові хімікати розсипати восени після збирання врожаю, а навесні — до посівних робіт;
  • на початку вегетації слід проводити обробку листя, якщо на ділянці багато рослин-шкідників;
  • комплексне обприскування можна здійснювати виключно після цвітіння посіву;
  • останню обробку планувати, враховуючи граничний термін збирання плодів із кожної культури.

Неправильний вибір і застосування отрутохімікатів може викликати значні проблеми та негативно вплинути на родючість ґрунту. Саме тому треба надзвичайно уважно вибирати гербіциди та використовувати їх, враховуючи вказані рекомендації. В такому разі вони стануть хорошим помічником у боротьбі з бур’янищем, звільнивши місце для висаджування овочів і квіткових клумб.

Стаття створена за матеріалами сайту Zakupka.com.