Будь-яке хірургічне втручання не безпечно, але теоретично кількість ускладнень після естетичних операцій повинно бути істотно менше, адже пластичні хірурги оперують здорових людей. Проте, число ускладнень після таких втручань зростає, і фахівці рекомендує громадянам уважно дивитися, кому вони довіряють свої красу і здоров'я.
Міністерство охорони здоров'я України та ВООЗ регулярно повідомляє про ускладнення після таких втручань і рекомендує громадянам уважно дивитися, кому вони довіряють свої красу і здоров'я. Як правильно вибрати клініку і «свого» лікаря - в лікбезі завідувача відділенням пластичної хірургії клініки пластичноїхірургії ПроКосметік Андрія Різника.
У нашій першій бесіді Андрій Різник розповів про те, на які питання слід чесно відповісти собі і лікарю, перш ніж зважитися на пластичну операцію.
Вибір клініки пластичної хірургії
У сучасному світі основний обсяг інформації ми отримуємо з інтернету. Тому, в першу чергу при виборі клініки пластичної хірургії, пацієнт заходить в інтернет.
На що, перш за все, слід звернути увагу:
- Головний критерій - це репутація клініки.
- Якщо крім лікувальної практики сучасна клініка веде наукову і освітню діяльність - це великий плюс.
- Як багато медустанову існує на ринку пластичної хірургії. Чим старша клініка, тим міцніші її традиції: як правило, своя хірургічна школа формується протягом тривалого часу, суворіше відбір персоналу, вище вимоги. Не кожен пластичний хірург у Львові має свою історію успіхів, портфоліо результатів.
- Оснащеність клініки. Йдеться про наявність повноцінного цілодобового стаціонарного відділення, сучасних операційних, реанімаційного відділення, а також клініко-діагностичних відділень зі своєю лабораторією (УЗД, КТ, рентгеном і т.д.)
- Штат висококласних співробітників. Персонал клініки повинен включати не тільки пластичних хірургів, але і постових, перев'язувальних і процедурних медичних сестер і т.д. Додатковим плюсом є наявність в клініці лікарів інших спеціальностей (терапевти, кардіологи, гастроентерологи).
- Дуже важливо, щоб клініка працювала цілодобово. Обов'язково повинні бути чергові лікарі - пластичний хірург і анестезіолог-реаніматолог, щоб при необхідності в будь-який момент можна було зробити контрольні аналізи, а в разі виникнення непередбачених ускладнень - провести повторне оперативне втручання.
- Велике значення має наявність відділення післяопераційної реабілітації, необхідне для проведення відновлювальних процедур (фізіотерапія, масажі і т.д.) Це дозволяє прискорити реабілітаційний період, під час якого пацієнти приїжджають на контрольні огляди і перев'язки. Це дуже важливо щоб пластична операція у Львові пройшла успішно
- І, звичайно, медичний заклад повинен мати ліцензію на ті види медичних послуг, які воно здійснює - перш за все, на пластичну хірургію.
Наступний крок - записатися на прийом в клініку і скласти своє власне враження про ней.Кроме того, на місці, в зоні рецепції завжди можна ознайомитися з усіма необхідними документами та ліцензіями.
Вибір лікаря
Перш за все, слід звернути увагу на освіту
Лікар повинен бути лікарем, як би банально це не звучало. У нього обов'язково повинні бути диплом лікаря і діючий сертифікат пластичного хірурга (підтверджується кожні п'ять років). Це документи державного зразка, що дають право займатися пластичною хірургією у Львові.
Крім того, зазвичай у лікарів є безліч сертифікатів, що підтверджують закінчення навчальних курсів, а також участь в конференціях, конгресах і т.д. Раніше сертифікати були обов'язковою умовою, однак зараз це входить в рамки неперервної професійної освіти. Тому на сьогоднішній день їх наявність обов'язкова. Додатковим плюсом є науковий ступінь лікаря. Особливо, якщо тема його дисертації збігається з областю тієї операції, яку ви запланували.
Стаж роботи за фахом пластична хірургія
Пластичний хірург вчиться і напрацьовує досвід все життя. Бажано, щоб стаж роботи в пластичній хірургії був не менше 10 років.
Крім стажу важливий обсяг фактично проведених операцій. Оскільки при наявності досить тривалого стажу роботи, кількість проведених операцій може бути в десятки разів менше. Тому бажано, щоб це був практикуючий-хірург зі стажем.
Спеціалізація пластичного хірурга
Не секрет, що багато напрямків пластичної хірургії, такі як ринопластика, маммопластика, реконструктивна пластична хірургія (наприклад, реконструкція молочної залози з мікрохірургією) - це ті області, які вимагають великого досвіду і додаткових знань в хірургії. Незважаючи на те, що пластичний хірург - це універсальний фахівець, в деяких областях він може бути більш компетентним, ніж в інших. Тому на первинній консультації варто уточнити у лікаря, в якій області пластичної хірургії він спеціалізується в більшій мірі (естетична хірургія особи, ринопластика, контурна пластика тіла, маммопластика і т.д.)
Роботи «до» і «після»
Це досить спірна річ, оскільки в наш час є можливість скорегувати фото за допомогою фотошопу та інших комп'ютерних програм. Але якщо ви довіряєте хірурга, то можете орієнтуватися на його портфоліо.
Відгуки в інтернеті
Багато пацієнтів орієнтуються саме на відгуки в інтернеті, в тому числі, в соціальних мережах. Це також умовний і не дуже надійний критерій для вибору свого лікаря.
Рекомендації знайомих, яким ви довіряєте і результати яких бачите.
Варто орієнтуватися на рекомендації близьких, які вже побували у хірурга. Хоча це також умовний критерій.
Найважливіше: особистий контакт з лікарем і рівень взаєморозуміння на консультації.
Що стосується тривалості зустрічі, то за короткий проміжок можна встигнути познайомитися з лікарем і зрозуміти, наскільки він вам близький. Але бажана більш тривала консультація, оскільки є важливі моменти, які хірургу необхідно з'ясувати: що саме хоче пацієнтка, її бажаний результат і чи достатньо для його досягнення компетенцій хірурга. Також, важливо дізнатися, наскільки результат операції буде відповідати очікуванням пацієнтки. Лікарю необхідно знати практично все про здоров'я пацієнтки: чи є якісь протипоказання, які можуть викликати ускладнення.
У деяких випадках для лікаря дуже важливо вміти відмовити пацієнтові. Будь-який досвідчений хірург може прогнозувати результат операції не тільки на найближчий період часу, але і на віддалену перспективу. Якщо очікування пацієнта не відповідають прогнозу, а також якщо потенційні негативні наслідки операції превалюють над позитивним ефектом, то виникає питання: наскільки виправдано хірургічне втручання? Це питання етики, чесності та професіоналізму хірурга.