GPS моніторинг створений для контролю використання автотранспорту, сільгосптехніки, будівельної та дорожньої техніки, а також особистих і службових легкових автомобілів. GPS контроль ведеться онлайн цілодобово, з будь-якого мобільного пристрою та ПК. Ви можете дізнатися необхідну інформацію про вашу техніку: місце розташування, витрата палива, маршрут та інші дані по вашому автомобілі.

GPS контроль автотранспорту

GPS трекер (пристрій прийому-передачі даних для стеження і контролю за пересуваннями) встановлюється на рухомі об'єкти, отримує телеметричну інформацію з супутників, і передає по каналах GPRS на моніторинговий сервер GPSM. При цьому дані зашифровуються.

Датчик рівня палива (ДУТ) монтується в бак та підключається до GPS трекера. ДУТ відображає обсяг палива в баку та фіксацує факти зміни рівня палива (заправки або зливи).

Підключення до CAN-шини автомобіля. Можна зчитувати параметри з бортового ком'ютера та транслювати в систему моніторинга (пробіг авто по даним одометра, витрата палива, швидкість, рівень масла).

Програмне забезпечення. Диспетчер отримує доступ до системи моніторингу. Він може виводити інформацію про поточний рух транспорту на карті місцевості, обробляти інформацію за попередні періоди, формувати звіти, експортувати у формати Excel та PFD. Також, є можливість інтегрувати дані в 1С.

Диспетчер може оперативно контролювати і реагувати відповідно до отриманої інформації, і відповідно вносити необхідні корективи в роботу транспортного відділу, логістичної компанії.

GPS моніторинг транспорту дозволяє:

  1. Налаштовувати облікові записи і визначати рівні доступу користувачів до різних блокам системи в режимах адміністрування.
  2. Бачити на карті місцеположення техніки в режимі онлайн моніторингу і отримувати підказки про її роботі (про швидкість руху і показниках датчиків).
  3. Бачити маршрут одного або декількох транспортних засобів за будь-який період часу.
  4. Нанести на карту і відобразити будь-яку кількість точок, що представляють особливий інтерес для користувача - наприклад, магазинів, складів, офісів, полів. При цьому можна визначити радіус відображення даних точок, що особливо актуально при позначенні заводів, автобаз, коли машина заїжджає на територію.
  5. Контролювати відвідування транспортом робочих геозон (наприклад, поля або масиви).
  6. Миттєво отримувати повідомлення про перевищення швидкості, просте транспортного засобу, натисканні тривожної кнопки, крадіжці пального, втрати зв'язку з технікою або прибуття в контрольну точку заданого маршруту).
  7. Спостерігати за автомобілем або співробітником, що рухаються по маршруту з контрольними точками, за допомогою інструменту «Контроль маршрутів».
  8. Налаштовувати систему так, щоб вона автоматично, із заданою періодичністю або за розкладом, виконувала певний набір дій.
  9. У кожному звіті може міститися будь-яку кількість таблиць і графіків, вміст яких визначає користувач.

Види звітів, які видає GPS система:

  • поїздки та стоянки;
  • кілометраж і швидкісний режим руху;
  • витрата палива (як розрахункове значення, так і з датчиків);
  • спрацьовування тривожної кнопки;
  • час навантаження - розвантаження транспорту;
  • перебування в контрольних зонах;
  • оповіщення про події (спрацювання штатної сигналізації, зливи пального, пропажа сигналу) по SMS або електронною поштою;
  • виконання маршрутів (планове і фактичне);
  • витрата пального, облік мотогодин;
  • заправки;
  • вартість експлуатацї;
  • дані про техогляд;
  • і багато інших.

Установка GPS трекера

Установка може проводитися як на базі клієнта, так в сервісному центрі GPSM (г. Киев, проспект Академіка Корольова, 13б). Монтаж трекера відбувається за 40-60 хвилин (в залежності від моделі та виду техніки).

Трекер підключається до електропроводки техніки трьома проводами: "+", "маса", запалювання, монтується під панеллю приладів, як можна ближче до скла виводяться антени GPS і GSM.

Установка датчика рівня палива

ДУТ врізається в бак в його геометричному центрі, проводиться проводка в кабіну, до місця, де змонтований GPS трекер. Після цього проводиться тарування датчика: зі спеціальної мірної ємності порціями вливається паливо і комп'ютером вимірюється значення ДУТа, і так заповнюється повний бак.

Заміряні значення заносяться в тарувального таблицю, яка використовується в програмі для визначення обсягу палива. Датчик видає цифрові значення, які за допомогою тарировочной таблиці перетворюються в літри. Похибка значень датчика рівня палива складає до 1% від обсягу бака.

Для монтажу обладнання з датчиком рівня палива необхідно дотримуватися спеціальних вимог:

  1. Бак повинен бути максимально повним, і поруч з місцем монтажу повинні бути резервуари з паливом, за обсягом рівним обсягом бака техніки.
  2. При проведенні робіт в зимовий період роботи проводяться в опалювальному приміщенні з температурою не нижче 15 градусів.
  3. Час виконання монтажу і тарування становить 4-6 годин, в залежності від моделі та типу транспортного засобу.

Обслуговування системи GPS моніторингу

Включає в себе:

  • Програмне забезпечення Local GPSM
  • Витрати на GSM зв'язок
  • Зберігання інформаціх на сервері протягом 12 місяців
  • Гарантійний ремонт
  • Навчання персоналу правилам експлуатації системи
  • Прийом і виконання заявок про непрацездатність або неправильному функціонуванні системи (обладнання).

Основні переваги від установки системи GPS моніторингу

Економія витрати палива, запасних частин, амортизації, заробітної плати та інших статей витрат, пов'язаних з роботою автотранспорту. В середньому економія тільки на паливі становить не менше 20%, причому з першого місяця установки GPS обладнання.

  1. Оперативний безперервний контроль за роботою автотранспорту: час у дорозі, зупинки, швидкість руху.
  2. Захист від втрати даних при зникненні сигналу GSM сигналу.
  3. Оптимізація маршрутів пересування автотранспорту
  4. Зручні налаштовані звіти по всіх точках контролю
  5. Підвищується дисципліна водіїв на дорозі і в дотриманні правил дорожнього руху
  6. Більш бережливе ставлення до техніки - акуратне входження в повороти, гальмування, розгін, швидкісний режим і т.д.

GPS обладнання дозволяє точно і ефективно контролювати всі процеси, пов'язані з управлінням легкових і вантажних автомобілей, сільськогосподарської, будівельної і дорожньої технікою.

Установка может производиться как на базе клиента, так и на любой арендованной площадке. Монтаж трекера происходит 20-40 минут (в зависимости от модели и вида техники), в данном случае место и условия для монтажа не имеют значения.
Для монтажа оборудования с датчиком уровня топлива необходимо соблюдать специальные требования:
Автомобиль должен находиться на яме для возможности выполнения работ под автомобилем.
Бак должен быть максимально опустошен, и рядом с местом монтажа должны быть резервуары с топливом, по объему равным объему бака техники.
При проведении работ в зимний период работы проводятся в отапливаемом помещении с температурой не ниже 15 градусов.
Время выполнения монтажа и тарировки составляет 4-6 часов, в зависимости от модели и типа транспортного средства